| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma place o fata sau cel putin ma placea, destul de mult, vorbeam, ne intelegeam bine, mie imi placea de ea, iar ea voia o relatie, dar eu fiind plecat din tara, i-am spus ca mai bine asteptam pana ma intorc si pana ne vom intalni, iar ea după asta a inceput sa se răcească de mine, sa vorbeasca mai putin si etc. Dar inca mai vorbim si ma mai place putin, ce as putea sa fac sa o recastig sa spun asa? Urmeaza sa ma intorc in tara si chiar vreau sa fiu cu ea. Pot spune ca sunt indragostit de ea. Si nu stiu ce as putea face sa o recastig, sa o fac sa-i placa de mine ca la inceput. Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e o tactica cunoscuta la ele sa gaseasca unu care sa o scoata din tara apoi pleaca la altul cu situatia financiara mai puternica. Eu te-as sfatui sa iti cauti una din strainatate care are un venit salarial decent si nu trage la bautura sau chefuri. Daca nu fumeaza mai bine, greu cu cerintele astea dar orice e posibil.

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

Stiu si eu de tactica asta, dar nu e asa. Nici nu vrea sa iasa din tara sau ceva. Are familia instarita. Si totul oricum a inceput inainte sa plec din tara.

| Adry05 a răspuns:

Probabil fata a crezut ca ai bagat asta ca esti in alta tara ca s-o refuzi cu totul, nu doar pentru o perioada. Asteapta sa ajungi in tara, o contactezi, iesiti si vezi ce iese. Poti incerca eventual sa-i scrii un mesaj detaliat in care sa-i spui c-o placi, asa ca "preludiu" big grin