| nicoleee30 a întrebat:

Iubitul meu a fost plecat pentru 3 zile la bunica lui.Cand a plecat de acolo mi-a trimis un mesaj in care spunea:"Te sun imediat ce ajung, adica pe la 8. Te iubesc!love struck". Am asteptat pana la 19:35 si l-am sunat de 2 ori si i-am trimis un mesaj in care i-am spus:"Sa imi zici ca vi pentru ca voi veni pana la tine sa te salut. te iubesc". Si intr-un final, al 3 apel pe care i l-am dat mi-a raspuns si a spus:Ce ma tot suni? Ti-am zis ca te sun atunci cand ajung! Si eu l-am intrebat unde ii si el a spus ca ii acasa straight face. I-am zis sa iese pana in fata casei sa il salut si el a izbucnit ca un vulcan si mi-a spus ca sa nu vin ca i frig si ca nu iasa afara.Si nu m-am dus desi eu am vrut sa ii fac o surprizasad... De ce credeti ca a avut izbucnirea asta? De ce nu s-a bucurat de supriza pe care urma sa i-o pregatesc?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca ai fost incredibil de pisaloaga, depasind mult limitele bunei educatii. daca omul ti-a spus ca te suna la 8, tu nu aveai de ce sa il suni mai repede (daca nu era o problema de viata si de moarte). daca l-ai sunat o data si nu ti-a raspuns, chiar nu era cazul sa-l mai suni sau sa-i mai dai mesaje, era de inteles ca te va suna cand va vedea apelul. Tu te-ai gandit numai la tine, la surpriza ta, la ce vroiai tu sa faci si ai neglijat complet ceea ce iti spusese el precum si regulile de minima politete. Faptul ca sunteti un cuplu nu inseamna ca trebuie sa renunti complet la politete si sa comiti mojicii. Daca un om, oricine, iti spune ca te suna la o anumita ora, nu este permis sa-l suni mai devreme (revin, daca nu este ceva extrem de important care nu sufera amanare). In al doilea rand, daca nu ti s-a raspuns la un apel, nu mai insisti aiurea, astepti sa fii sunata. Regula minima de buna crestere spune ca suni o singura data si lasi doar 4, maxim 5 apeluri. Orice insistenta suplimentara este semn de lipsa de respect fata de cel de la capatul firului.
daca vrei sfatul unei femei mai batrane: daca nu iti respect partnerul, nu vei fi respectata. daca tu consideri ca te poti purta cu el oricat de urat, fara pic de politete, sa stii ca vei pierde, fiindca el se va simti batjocorit si va reactiona urat, violent, agresiv.

6 răspunsuri:
| LadyGA a răspuns:

Buna! e posibil ca el abia sa fi ajuns si sa fi fost ocupat/obosit. daca ti-a zis ca te suna la o anume ora, trebuia sa astepti. asa sunt baietii, trebuie sa aiba libertatea lor. acum, poate fi si varianta cu cealalta, dar asta numai tu poti afla daca stii sa fii sireata. bafta!

| doarEu001 a răspuns:

Asa sunt baietiioh go on cand se vad iubiti si le dam prea multa atentie si-o iau in cap.asa face si al meu cateodata.bine nu chiar asa dar...si eu eram la fel la inceput, poate inca mai sunt dar mi-am dat seama ca oricat tinem la o persoana nu trebuie sa ne manipulati de acestea si sa avem un pic orgoliu in noi.incearca sa fi mai indiferenta un pic, stiu ca e greu dar o sa vezi ca o sa te caute tot el... sper doar ca asta e motivul pentru care s-a manifestat asa si nu ca are pe altcinevasad acum bafta.

| STEFANXxX a răspuns:

"Paranormal Activiti". Intelegi el s-a saturat ca il tot sunai, poate era ocupat sau ceva de genu ăsta sau a avut un conflict cu cineva, oricum asta eeste foarte usor de rezolvat tu du-te doar la el sau da-i un telefon si intreaba-l.SUCCESwinking

| frumuselu90 a răspuns:

Poate fiind ca esti prea posesiva happy nu ai idee ce enervant este

| Andreea04 a răspuns:

Buna dupa parerea mea pentru el nu conta asa mult ca nu v-ati vazut de trei zile si ca ai venit pana la el, ca ai putut sa suporti frigul spre deosebire de el care trebuia sa iasa doar putin din casa...stiu ca e trist dar el crede ca orice ar face il vei ierta deci ai grija si nu te lasa moale in fata lui.ai grija de tine

| Durasex a răspuns:

Buna nicoleee30 dupa ce ai zis tu mai sus eu cred ca s-a dus la bunica lui ca are alta prietena acolo si cand l-ai sunat posibil sa fi fost cu amanta thinking de ai zis ca era nervos. motivul pentru care era nervos cred ca l-a intrebat amanta cine te tot suna... acum nu stiu asta este parerea mea!