| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu are 60mm grosime penis și nu găsim prezervative ca să nu îl strângă pentru ca cele mai mari din magazine/farmacii sunt de 56mm. Vrem sa dam o comanda pe net, singurele mărci de prezervative care au mărimea asta sunt: Pasante, My Size și Skyn. Ce sa alegem?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum ai măsurat, că vreau sa stiu. Asteapta pana la Craciun, că apar mațele pentru lebăr. Intră cu totul in el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul care are marimea CORECTA si potrivita pe grosimea penisului, trebuie sa STRANGA DESTUL DE TARE, penisul, fiindca doar asa va ramane intotdeauna : INTREG si INTACT la terminarea actului sexual si va ramane bine fixat pe penis si dupa ce s-a produs ejacularea si penetrarea a continuat sa se produca inca un anumit timp pana ce s-a pierdut in mare masura erectia. Prezervativul notat cu marimea de 56 mm poate fi considera ca este cam ''prea larg'' pentru a garanta maxima siguranta pe un penis cu grosimea de 60 mm. Se apreciaza ca indiferent care ar fi marca prezervativului, acesta ramane intreg in cazul in care se potriveste perfect pe grosimea penisului. Multa sanatate!

| Anonim2136493 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Prezervativele de 56mm îl strâng mult prea tare și ii creeaza durere.

| SG1995 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Să numai zic că nu se întâmplă să se blocheze în vaginul partenerei.

| alina2k18 a răspuns:

Pasante - Super king ar fi mai potrivite.

| Kimball a răspuns:

Cum ai masurat de ai aflat ca are 60mm grosime?