| Uyffdbxgs a întrebat:

Iubitul meu mi-a zis ca vrea sa ma penetrez in fund si nu stiu ce sa fac ca sa nu ma doara, trebuie sa fac clisma? Cum e, doare prima data?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine sa nu faci sex anal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a fi de acord sa-i accepti/sa-i satisfaci dorinta iubitului tau, citeste urmatorul raspuns :
SEXUL ANAL nu se face in joaca asa cum considera si aprecieaza majoritatea celor neavizati, fiindca necesita o anumita pregatire, care practic este destul de greu de realizat. Din acest motiv NU este recomandat sa se intretina doar asa "pe fuga". Trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile si-ar dori sa o exploreze de regula impreuna cu partenerii lor. Mai ales dupa eforturile numeroase pe care le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos. Iar sexul anal poate sa distruga foarte usor aceasta imagine! Totusi, pentru asta exista dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza si a crea locul in care sa patrunda penisul. Este recomandat sa fie efectiuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca o asemenea intamplare/situatie jenanta si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa-ti faci clisma pentru golirea si igienizarea colonului.
De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros.In cazul in care partenerul are un penis viguros, si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata si in urma unei penetrari mai in "forta" risti sa ti se produca/apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Numai daca penetrarea anala o vei accepta cu scopul de a experimenta ceea ce vei simti sau pentru a-i satisface fantezia sexuala a iubitului, doar atunci sexul anal poate fi intretinut chiar si fara o pregatire adecvata. Dar procedand asa va exista riscul ca penisul sa se manjeasca cu fecale, posibilitate deloc placuta si cu totul nedorita. Si in mod cert si sigur in cazul tau, senzatia pe care o vei simti se va incadra intre dureros acceptabil si foarte dureros. Multa sanatate!

| Vikaa a răspuns:

Trebuie sa faci clisma, are nevoie de lubrifiant ca sa alunece usor si sa nu ai dureri, ai grija cu analul ca slabesti sfincterele si o sa ajungi sa te c.i pe tine. Bafta.

| Uyffdbxgs explică (pentru Vikaa):

Am inteles

| Uyffdbxgs explică (pentru Vikaa):

Si o sa am dureri si clisma cum o fac

| Uyffdbxgs explică (pentru Vikaa):

Tu ai incercat anal

| Negoiu a răspuns:

O să te căsătorești cu el sau e doar o relație "pasageră"?, poate cândva o să ai soț și copii (spun, poate!) și el o să spună prietenilor, privindu-te: "Pe asta am fwutut-o și - n cur!"

| Uyffdbxgs explică (pentru Negoiu):

Păi eu sunt spoitorita si sun căsătorită cu el si el a zis că vrea sa mi-a dea in cur

| Vikaa a răspuns (pentru Uyffdbxgs):

Clisma se face in felu urmator, iei un furtun, ti-l bagi in fund si dai drumu la apa si lasi sa se umple, nu foarte mult ca sa nu faci poc. Daca isi da cu lubrifiant pe penis nu o sa te doara, asta ti-o spun sigur.

| xilef123 a răspuns:

Depinde cat de mare o are

| Andreea1778 a răspuns:

O sa te doara rău eu am început sa plâng, dar dacă o baga ușor nu te doare atât de tare.