| olimpia69 a întrebat:

Iubitul meu nu face sex cu mine. La noi s-au inversat rolurile fata de restul lumii. eu sunt aia care vrea iar el refuza sub diverse pretexte cum ar fi, ba azi am facut ceva sau am zis ceva ce l-a suparat, ba am o expresie a fetei nu stiu cum, ba e complexat ca a pus putina burtica, ba ca se uita la filme, ba ca se joaca, ba nu se simte prea bine, ba ii e rau, ba il doare burta, ba il doare intr-o parte, ba ca imi aleg prost momentele, ba ca a reiesit la analize ca are probleme cu tiroida ceea ce ii scade din libido sau ieri de exemplu mi-a zis ca nu sunt destul de feminina. De uitat la filme porno am vazut ca se uita si de masturbat se asturbeaza, ma intreb atunci cum de are chef, in fine. El nu era asa la inceput, chiar deloc, dar dupa 3 luni am inceput sa facem sex 1 data pe staptamana, la 2 saptamani, numai asa si suntem impreuna de 1 an jumatate. Eu din punct de vedere fizic arat chiar foarte bine, si el a zis ca fizic il atrag mult, l-am intrebat desigur, am crezut ca e ceva in neregula cu modul cum arat sau ma imbrac dar nu e. Ce sfaturi imi dati in legatura cu asta? Eu am ajuns sa imi fie frica sa ii mai cer sau sa incerc sa facem sex din cauza nenumaratelor refuzuri pa care le-am primit si care ma fac sa ma simt foarte prost, chiar mi-a scazut grav si increderea in mine si tot ceea ce tine de mine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu o iei in nume de rau, dar cum sa nu mori de ras cand citesti o chestie ca asta. nu face sex cu tine dar se mastrubeaza la filme porno ( din cate ai zis sar intelege ca arati bine, nu vad unde ar fi problema). Ai vorbit cu el, poate e ceva in neregula cu juniorul lui? Am mai citit pe internet odata ca, daca faci prea multa laba la filme porno s-ar putea sa nu te mai atraga o femeie adevarata, adica sa i se scoale doar la filme porno(acum de unde sa stiu, nu am intrat in detalii sa vad daca e macar adevarat asemenea porcarie, dar vazand ce ai scris ca se uita la filme porno dar nu faceti sex.)
ai putea sa vezi chestia asta mergand odata mai atragatoare prin fata lui(in lengerie intima sau chiar nuda) si vezi daca se scoala la viata juniorul.altceva ce sa zic, am trait sa vad specimenul de baiat care prefera sa faca laba, si isi lasa partenera doritoare sa se uite in tavan...

20 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

S-a plictisit de tine, de relatie. Ma tem ca nu este decat o singura solutie.

| anka89 a răspuns:

Pai sa il intrebi daca nu cumva nu mai tine la tine si de aia nu te mai vrea.Nu te stresa numai tu din cauza asta, sa te simti prost din cauza lui care vine de fiecare data cu scuze pe care le cam zicem noi fetele.Intreaba-l daca ii cumva cazul sa cauti sex in alta parte.Nu pot sa imi dau seama cum de se uita la filme porno si se masturbeaza si nu are chef sa fac sex. Poate vreodata l-ai facut tu sa se simta prost si i-a ramas ideea in cap.Sau are vreo problema despre care ii rusine sa discutati.

| mona a răspuns:

Poate are pe alta, sincer nu merita sa fi cu cineva care te refuza tot timpul

| relian a răspuns:

Cwe sfat, eu zic sa iti cauti un barbat normal si care sa iti dea ceea ce tu aoi nevoie.Citi ani ai tu? Asa ca idee ca ma mir sa fiti tineri si sa nu vreiti sau el sa nu vrea.Dar sint si barbati asa ce nu prea mai sint curiosi de sex sau de femei. Poate are alte inclinatii mai stii. Daca tu arati bine sint barbati balamuc asa c a nu mai sta ca stai degeaba.

| olimpia69 explică (pentru relian):

Eu am 21 de ani iar el va implini 21 in februarie.

| relian a răspuns (pentru olimpia69):

E clar dai liber ca barbati sint destui.De altfel si femei la fel.Cum poti sa stai linga cineva asa pentru ce? La mine daca sex nu e nimic nu e.Bine nu totul inseamna sex dar cred ca fara nu poti sta linga cineva asa ca si cum ai sta cu parintii sau fratii tai.Pai decit asa mai bine singur.Dar acum fiecare face cum doreste.Eu am spus parerea mea.

| relian a răspuns (pentru olimpia69):

Adica e clara ca nu-i mai merge jucaria si el de aia e complexat.Du-te si iai cialis si dai daca el zice ca totusi il atragi.Asa lucreaza chestiile astea cialis, viagra ajuta doar daca exista atractie. Daca nici cu viagra sau cialis nu i se mai ridica atunci ori are pe alta ori i s-a stricat de tot juniorul cum zicea cineva pe aici.O femeie care arata bine nu are cum sa nu stirneasca interesul oricarui barbat.Asta doar daca e cum am zis ori are pe alta si de tine este satul ori nu are cu ce. Daca nu vrea sa coopereze,adica sa ia cialis ca o sa-l ajute, ori sa mearga la un urolog atunci dai liber.El crede ca n-are nimic dar are ceva probleme. Poate fi de natura psihica, sau poate fi doar o usoara infectie urniara care nici nu vezi, sau mai stiu eu ce altceva. Oricum asa e de preferat ori sa mearga la urolog, ori sa ia cialis ca e mai bun ca viagra. Daca nu vrea nicicum atunci iti cauti pe altu si esti si tu happy.Eu am mai mult de 21 de ani ca ma bagam eu.Dar bafta si sper sa rezolvi ceva.

| Azµre a răspuns:

Cum ziceam, masturbare dăunează grav sănătății.
Dacă el se masturbează, normal nu-i mai place sexul...

| Felys a răspuns:

Nu merita sa iti mai bati capul cu el, e clar ca relatia s-a racit si nu se mai simte atras de tine, e plin pamantul de barbati dornici

| Vix999 a răspuns:

Exista 3 variante si niciuna nu merita intr-atat incat sa-ti bati capul, mai ales ca el probabil nu considera ca e vreo problema :
1. Are pe alta
2.NU il mai atragi
3. Se masturbeaza prea mult la filme porno si nu se mai poate excita altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Situatia ta este chiar de pus pe ganduri.Nu o pot trata ca pe o joaca. Daca este reala, Deja se pot pune multe semne de intrebare.Te rog sa revii in privat, specificand varsta.Numai bine.

| olimpia69 explică (pentru anonim_4396):

Sunt noua pe site si nu stiu cum sa vorbim in privat daca la asta te referi. Eu implinesc 22 in mai si el 21 in februarie.

| stark47 a răspuns:

Incearca sa l stimulezi mai mult inainte de act. daca ai spus ca se uita la filme porno si se masturbeaza, tipu e OK din punct de vedere al apetitului sexual. poate ca a murit acea dorinta. poate nu te mai vede la fel de sexy, incearca lucruri noi in pat.incearca sa faci dragoste cu el, nu sex.

| bogdan72 a răspuns:

Sunt oarecum stupefiat. In mod normal, chestia cu masturbatul o faci cand... cand nu ai o fata cu care sa faci pe bune, obviously. Iarta-ma, dar ma depaseste. Nu inteleg ce e in capul lui.
Poate sa invoce lipsa de libido doar daca nu se masturbeaza. Pentru ca daca o face... inseamna ca e excitat. Ca sa fii excitat... libido. Deci nu-i asta. Arati bine si il atragi fizic. Hmmm. Esti sigura ca nu a "descoperit" ca lui de fapt ii plac barbatii? Mai uite-te si tu la ce fel de filme porno se uita.
Lasand gluma la o parte, chiar nu stiu ce sa te sfatuiesc. Am doua idei in cap. Prima, trezeste-l cu un sex oral, de dimineata. Ai sanse sa il exciti indeajuns incat sa sara pe tine, sa speam. A doua, da-l naibii. Uneori chestia cea mai buna pe care o poti face e abstinenta. Cand faci prea mult sex nu ti se mai pare cine stie ce. Dupa o pauza de cateva saptamani/o luna incepi si iti revii. Dupa un an te simti ca prima data laughing.
Ciudata situatie. Nu am fost nici in asta, nici in inversa. Ce pot sa-ti zic... Succes, draga! Sa fii cat mai satisfacuta laughing.

| bogdan72 a răspuns:

Mai, nu stiu. Chiar imi pare rau de tine. Nu neaparat pentru ca nu faci sex - sunt lucruri mai rele in viata. Dar, sa-i zici/faci asta unei fete... oricare s-ar simti jignita. Nu inteleg totusi de ce continui relatia. Scuza-ma, dar nu e ceea ce ar face un om indragostit. Tocmai din cauza aia si rolurile ar trebui sa fie invers. Daca iti place si tie sexul (un lucru firesc, in definitiv), ar trebui sa nu va mai dati jos unul de pe altul laughing. Sunteti tineri. Esti tanara. E pacat de tine. Sexul nu e niciodata mai frumos ca la varsta asta (bine, la cum mai fac unii acum...).

| lolylolypops a răspuns:

Excita-l si tu mai des, fa-i niste surprize romantice mai speciale mai des si vei vede ca o sa fie bine. Daca nu inseamna ca problema e la el, chiar daca il iubesti, pot intelege asta, spune-i ca nu mai merge pentru ca tu esti deja obosita sa te tot mai rogi de el, asta doar daca nu functioneaza planul cu surprizele! Mult succes!

| hotdesire a răspuns:

Schimba-l cu un barbat cu apetit care te doreste si vrea sa faca sex cu tine zilnic.

| SyndicateX a răspuns:

Pai din moment ce se masturbeaza e clar ca asta este motivul, spune-i sa inceteze cu acest obicei prost si o sa vezi ca ii revine cheful.Ai zis ca iti reproseaza ca alegi prost momentele incearca sa nu ii ceri sex cand este obosit.

| carinutza373 a răspuns:

Lasa-l, gaseste pe cineva ce te va accepta si se va gandi si la tine, un barbat care să arate bine si fizic, si pe interior, un barbat cu care ai o groaza de lucruri in comun, ce să fi sigura ca nu se va schimba, si ce te va trata cu respect!

| Alex_Toma_1985 a răspuns:

Te-ai gandit poate are pe al cineneva in viata lui in afara de tine in cearca si tu alte metode s al cucerestri pregatestei o cina romantica cu niste petale de trandafir doar voi doi