| Marmotagrijulie a întrebat:

Am o problema... eu si prietena mea am vrut sa facem dragoste, ea nu a vrut si a spus sa ne masturbam reciproc... in timpul acesta ne-am oprit si eu am inceput sa ma masturbez... si ea la fel... dupa am inversat rolurile... se poate ca ea sa fie insarcinata? Specific ca sperma si penisul nu au avut nici un contact cu vaginul. Se poate sa ramana insarcinata daca lichidul acela de dinaintea ejaculari sa ramana pe mana si eu dupa sa o masturbez cu degetele pe ea? Fara misto...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU se poate ramane insarcinata daca este vorba doar de lichidul preejeculator deoarece acel lichid asa cum este produs de glandele Cowper NU CONTINE sparmatozoizi. Teoretic ar putea contine spermatozoizi prin contaminare insa aceasta se intampla extrem de rar si doar cu intrunirea a mai multe conditii. Citeste urmatorul material :http://www.clopotel.ro/......-141.html.

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Nu, nu are cum sa ramana bortoasa fara contact sexual neprotejat si ejaculare interioara. eu imi fac griji pentru tine ca ai asemenea prietena, nu inteleg logica fetelor de genul asta: nu vreau sex, dar e ok sa ne masturbam... daca faci un lucru fa-l cum trebuie nu pe jumatate. despartete de ea si cautati una care gandeste rational.

| mihai69 a răspuns:

Posibil ar fi, dar extrem de puțin probabil.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa fi ramas gravida.

| Belluuu a răspuns:

M-mai bine o trimitea-i acasa si te masturbai in liniste.

| Marmotagrijulie explică:

Si daca de exemplu m-am masturbat cu o seara inainte... si azi am atins lichidul si dupa am masturbato pe ea? A si cam care este faza cu ovulatia si perioada fertila/nefertila?