| punkgirlloveyouzbang a întrebat:

Iubitul meu sa desp. de mine pentru ca m-am luat dupa gura lumii dar nici el nu a avut initiativa sa-mi spuna adevarul asa ca sa desp. de mine...eu il iubesc norm mias da viata pentru el chiar am si fosty cu un baiat cristi pentru a-l face gelos dar nu merge si m-am desp d cristi pentru ca nul iubesc. mi-am dat seama ca am gressit ca am crezut gura lumi iar prietenul lui cel mai bun mitza imi spune ca gaby(my boyfriend)nu mai vrea sa fie cu mine... l-am implorat pe gaby pe mess sa-mi mai dea o singura sana sa ne impacam si sa fie totul la fel dar nu mi-a raspuns ce sa fac sa ne impacam ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Atâtdedulce a răspuns:

Anna, acum indiferent dacă Gabi se mai intoarce sau nu la tine, măcar eşti împăcată cu tine happy. E o greşeală pe care ai făcut-o şi pe care trebuie să ţi-o asumi, pentru care plăteşti happy. deci, fii destul de 'mare' încât să îţi dai seama că nu poate să se intoarcă după o asemenea chestie la tine in doar o zi, cu o simplă scuză. Plus de asta, tu când te-ai 'combinat' cu Cristi, lui i-ai dat de înţeles că nu ţii, şi nu ai ţinut deloc la el, dac ţi-a fost aşa uşor să găseşti pe altul. Eu zic să vorbesti cu el, să-l rogi să vă întâlniţi să lămuriţi. După îi spui că nu-l mai cauţi dacă nu vrea. Dacă nu acceptă, lasă-l. happy Nu ai de ce să te opreşti la el. Nu devenii insistentă, nu implora! Sunt sigură că eşti frumoasă, şi ai multe calităţi pentru care orice băiat te-ar dori. Aşa că nu te subestima happy! Dacă nu e el, va fi altu' care să merite. Data viitoare nu mai lăsa să intervină' lumea' intre voi.

4 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Nu ai decat sa bei cupa amara a infrangerii. Daca tu ai avut mai multa incredere in 'gura lumii' decat in spusele lui, e clar ca nu prea aveai habar de sentimente. Mai mult, daca ai incercat sa incepi o relatie doar ca sa il faci gelos, indica faptul ca esti superficiala si ca faci totul de ochii lumii, aceeasi lume de a carei 'gura' asculti cu atata interes. Tu nu traiesti altceva decat o viata artificiala, ca o actrita pe scena, nu te intereseaza decat sa iti creasca rating-ul in ochii celorlalti. Maturizeaza-te, si traieste viata TA pentru TINE, nu pentru ALTII, intelegi? Ai gresit, toti gresim. Important e sa inveti din greselile astea, ca daca nu inveti acum, le vei repeta la nesfarsit. Intelepciune si succes!

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Eu iti zic sa nu mai pierzi timpul cu baietii.Ce zici daca ti-ai ocupa timpul liber cu alte activitati de varsta ta?
Adica e aiurea rau de tot, sa iti ocupi timpul cu toate dramele astea de 2 bani.
Ce rost are sa te bagi in povesti nemuritoare?
La varsta ta nu cred ca este necesar un bf.
Esti prea tanara.
Eu iti recomand sa lucrezi pentru viitorul tau.Scoala este mult mai importanta.

Răspuns utilizator avertizat
| Iuli_9028 a răspuns:

Vorbeste tu cu el. poate reusesti sa mai obtiii o sansa.si in timpul asta arata`i ca`l iubesti, SPERA IN FIINTA SINCERA SI CREDE IN CEA IUBITA:X. si promite`mi ceva. ca in dragoste nu te mai iei dupa gura lumii si ca nu esti geloasa!