| carmen22r a întrebat:

BUNA! Am o problema ieri am mers la o firma pentru am face licenta mai departe de orasul meu. Prietenul meu mi-a zis ca daca in spate in masina langa mine mai sta un baiat nu mai am ce merge sa-mi fie clar. Am zis bine oricum nu merge nimeni, dar zic ti se pare normal sa renunt la a merge pentru ca ar mai putea fi un baiat, pentru ca eu tot la fel te iubesc si doar pe tine si el mi-a zis da? at renunti la mine ADIO. de o zi intreaga ma rog de el sa ne impacam, dar zice ca l-am dezamagit ff mult ca am zis asa. Va spun fff sincer o secunda nu am facut nimci fara voia lui nu am mers la botez la verisorul meu pentru el nu am mers nicaieri dar acum e vb despre licenta mea si am invatat 3 ani ff mult ca sa renunt acum. I-am explica, i-am jurat ca nu fac nimic rau sunt cuminte, nu i-am dat niciodata motive sa fie gelos si nu l-as insela in viata mea. Acum el zice ca e doar vina mea si ca i-am facut mult rau ca l-am dezamagit profunf, zice ca l-am facut sa planga. Sincer nu fabulez nimic va spun exact cum a fost. O zi intreaga m-am rugat de el l-am implorat sa nu ma lase dar nu mai vrea, am fost acasa la el l-am asteptat in fata blocului a zis sa plec am plecat. Spuneti-mi am gresit cu ceva? Va rog mult sunt eu singura vinovata? pentru asta trebuia sa-mi zica ADIO? va rog spuneti-mi adevarul, si chiar daca nu am dreptate.

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Nu esti vinovata cu nimic. Foarte bine ca v-ati despartit, cu un astfel de om trebuie sa-ti cumperi o colivie si sa-i dai cheia. Si atunci tot ar fi dezamagit, ti-ar reprosa ca ti-a facut dublura la cheie fara sa stie el. Viata e frumoasa. Bafta.

15 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Buna Carmen,
Eu daca as fi in locul tau acum i-as da papucii deoarece nu te merita daca se comporta asa.
Problema la el nu cred ca e gelozia ci este frica si invidia, deoarece crede ca daca pleci vei incepe sa descoperi mult mai multe lucruri si atunci e posibil sa-i vezi limitarile si el va ramane singur.
Acum nu trebuie sa te simti vinovata cand o baiatul nu te sustine. Eu cred ca intr-o relatie trebuie ca partenerii sa se sustina si sa aiba incredere unii in ceilalti. Daca iti face acest lucru inseamna ca libertatea ta in viitor va fi egal cu 0. Esti o fata/femeie libera si sugestia mea e sa nu iti arunci munca ta de atatia ani pe geam deoarece o persoana care nu poate sa se ridice la nivel tau, iti spune lasa totul pentru mine.
Tu i-ai cerut sa va impacati daca nu doreste lasa-l un timp( va durea dar el trebuie sa ia o decizie de viata) si apoi e posibil ca el sa se intoarca. Daca nu va veni nu te mai duce dupa el ca in felul acesta te va conduce exact unde vrea el si e posibil ca apoi sa iti para rau.

| Liviu a răspuns:

Off,imi dai voie sa ii rup gatu la ticalos? deja un traznest m-a lovit de la sira spinari pana sus la scalp.
Ala nu e om, cel putin eu nu inteleg cati ani ai, nu prea as vedea ca esti o pustoaica de 15 16 ani
astea's replici de cearta gandide si luate de pe net, invatate cuvant cu cuvant.
Sfatu meu? daca esti femeie si te respecti
Dai cu jet si vezi-ti de licenta ta domnita.
Daca zici ca ai invatat atata carte precum spui 3 ani, nu cred ca a fost usor,cred ca te duce capu prea mult.
De ce stai la mana acestui manipulator?
Gelos? gelos pe ce... ca se uita omu ala la formele tale(scuze expresia)
a uita e omeneste. si eu daca ies in oras cu oricine as iesi,sa fie iubita, sotie, verisoara etc.
Daca vad o femeie ma uit, discret normal(nu te gandi ca ma holbez ca nebunu). Poate vedea toti, dar numai unu poate atinge, numai el te poate atinge.
Insa daca e fraier... happy nai ce sa ii faciwinking
o sa ajunga sa te puna sa te culci cu alti doar sa ii faci pe plac? unde vrei sa se ajunga scumpo?

| carmen22r explică (pentru Liviu):

Am 22, sunt anul 4 la inginerie, am bursa de merit am invatat fff mult m-am chinuit si acum cand am cerut intelegere mi-a zis ADIO. Cand imi aduc aminte acel cuvant mi se rupe sufletul adica pentru ce? Am dat tot mi-am oferit viata si nu a apreciat nimic, ma doare stau si sufar si ma intreb de ce?
Nu am cautat niciodata bani, masini si alte cele mi-am dorit un baiat pe care sa-l iubesc si sa ma iubeasca sa am copii asta imi doresc din tot sufletul dar din pacate nu se poate. Eu nu zic ca nu am gresit, eu nu zic ca am fost perfecta si nici nu as putea fi nici nu as vrea, tocmai asta e iubirea sa ne acceptam unii pe altii sa ne intelegem dar nu am avut cu cine. Asta i-am zis si eu, ca ar putea fi langa mine milioane de barbati tot pe el il iubesc si il vreau si ca ar trebui sa fie mandru de asta dar el nu si nu. Mi-am dorit o familie cu el, eu ii vorbeam de fam casatorie el zicea razand vezi ca mergi prea departe, adica cum? eu ma gandesc ca at cand iiubesti te gandesti sa mergi cat mai departe chiar daca poate nu va fi dar faci totul si lupti. Eu i-am zis ca nu stau cu el doar pentru a fi cu el, i-am zis eu nu vreau sa am un milion de priieteni, eu te-am luat pentru o viata sau cel putin lupt sa fie asa dar sa vad ca lupti si tu, daca nu va fi sa fie nu va fi dar macar sa stiu ca am facut totul nu pentru nimic sa zici adio. I-am demonstrat cate nu cred ca ar face multe fete, si mi-a zis o prietena ca sunt mult prea buna ca ea nu facea nici un gram sfert din ce am facut eu. Pacat ca nu a apreciat o fata cuminte, care il iubea, care nu l-ar fi inselat niciodata si care si-ar fi dat si viata pentru el, nu ma laud nu sunt genul dar eu cred ca aceste calitati sunt de apreciat, poate gresesc dar eu asa gandesc. Gelos nu avea pe ce fi pentru nu i-am dat motive niciodata erau doar in mintea lui, ar fi trebuit sa fie mandru dar poate nu avea pentru ce sa fie. A zis ca o sa-mi dau eu seama ce am pierdut! Multumesc pentru raspuns.

| Liviu a răspuns (pentru carmen22r):

Eh,si eu care ziceam ca numai eu la 21 de ani caut o relatie serioasa din care as vrea sa ma insor si sa am o familie. ce pot spune, e fraier, el pierdewinkingeu caut femei ca tine, insa dau doar de japite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Liviuleeeeee, lasa-te de talente frate ca aici nu faci pick-upswinking

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a zis ca vreau fete pe net?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Mai baiatule, din ambele raspunsuri reiese asa ceva, faci ce vrei dar nu cu carmen, sa fim intelesi!

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci eu nu inteleg,tu ori esti sarit de pe fix, ori nu esti pe treaba ta, termina cu prostiile astea, eu ti-am zis scurt si la subiect, NU AM NICI O TREABA CU CARMEN.
Doar am raspuns la intrebare, vrei sa iti desenez?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Liviu):

Asa

| eliaclodia a răspuns:

Mai exista astfel de oameni?! Nu inteleg cum supravietuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte clar ca el si-a dorit altceva, cum zice si TheBirdOfTheHermes, care merita fundita din plin, baieti gasesti la toate colturile, numai sa-si dea seama de adevarata ta valoare si sa te respecte thumbs up

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Ia dă-l dq, că de băieți o să ai parte toată viața.
Nu vezi cum se joacă cu tine și cu mintea ta?
Ia nu îl mai băga în seamă să vezi că tot la tine vine că vede că nu mai are fraiere pe lângă el.
Ia-ți licența că e mai importantă decât un băiat ca el.

| carmen22r explică:

Oricum nu mai vrea sa fie cum mine, pentru ca l-am dezamagit, a zis ca prin faptul ca am m-am dus acolo si ca as fi putut sta langa un baiat in masina i-am demostrat ca nu ma intereseaza deloc de el. Sunt aproape sigura ca a cautat un motiv pentru a m.a lasa si a ma face sa ma simt eu vinovata pentru ca stie ca sufar si consum. Nu stiu daca m.a meritat candva, dar il iubesc enorm asta e clar.

| carmen22r explică:

El a zis ca mai gaseste fete cuminti ca mine nu e greu deloc, si eu sunt de accord nu sunt eu singura dar probabil putine vor o familie si copii la varsta asta. Pacat, mare pacat, putea fi frumos. sad

| carmen22r explică:

Nu l-am bagat in seama o zi numai si seara a venit inapoi, i-am zis ca e mult prea prostut si nu vede ce are langa el, a recunoscut ca e prost dar ma tem ca in zadar.