| anonim_4396 a întrebat:

Iubitul meu si-a bagat penisul in mine de 2 ori fără prezervativ in ziua ovulației. Nu si-a dat drumul deloc. Are rost sa iau pastila de a doua zi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce zi este "ziua ocupației"?

| minrest a răspuns:

Nu e nevoie sa iei pastila, deoarece nu a facut sex in scopul reproducerii, ci pentru a serba ziua ocupatiei, ocupand si el un... loc. De asta a si executat doar doua miscari: a ocupat si a plecat.

| ywar a răspuns:

Si-a bagat penisul in tine...am inteles! Dar ce dracu e "ziua ocupatiei"?

| HazelEyes77 a răspuns:

Teoretic daca n a existat ejaculare in interiorul vaginului nu e posibila o sarcina. Doar daca baiatul s-a masturbat anterior actelor intime si nu a mers la baie inainte exista riscul ca urme de sperma ramase in uretra sa se prelinga in vagin in timpul coitului.

| Mihail69 a răspuns:

Atâta timp cat nu si-a dat drumul in tine, nu ai motive de îngrijorare. Succes!

| Ramona96223 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ar trebui să iei pastila de a 2a zi. Poate că nu a ejaculat, dar în lichidul preejaculator există spermatozoizi ce pot ajunge cu ușurință la ovulul tău. Mai ales că erai în perioada ovulației.
Și în plus, în orice act sexual fără protecție, ai șanse mai mici sau mai mari de a rămâne însărcinată?