| Avril456 a întrebat:

Iubitul meu vrea sa facem sex fara prezervativ si sa isi dea drumul in mine neaparat.Copii nu vrem.Ca sa ma protejeze nu o sa isi dea drumul adanc, mai in afara vaginului
Mai spre iesire cam cat as baga o jumatate din degetul mic.Este buna ideea? In filmele acelea de ce nu raman gravide alea care fac asta?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu cred ca faci sex dar nu ai nici cea mai vaga ideea cum apare o sarcina. trebuie sa recunosc ca "Ca sa ma protejeze nu o sa isi dea drumul adanc, mai in afara vaginului" e una din cele mai stupide metode de contraceptie de care am auzit.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca-si da drumul mai adanc sau doar la 5 mm de vagin, ca tot la feld e usor ramai insarcinata, odata ce este in mediu vaginal si sperma se scurge imediat la interior, lasandu-te insarcinata, daca esti garvida ca esti in perioada fertila., Joaca asta la intrarea in vagin a lasat multe femei insarcinate!
Iubitul tau poate sa se masturbeze si singur, atata vreme cat nu te respecta si nu accepta unica conditie de protectie: prezervativul.
Evident ca nu-i pasa daca te lasa gravida sau daca-ti transmite boli sexuale. Este doar decizia ta daca accepti acest risc.
Ideea lui nu este buna!
Cele din filme care nu raman gravide iau pastile anticonceptionale, sau folosesc prezervativul, care nu doare,. nu musca si nu costa mai mult decta o guma de mestecat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea voastra corecta trebuie sa stiti ca indiferent in care parte a vaginului ar fi ejaculata sperma (mai adanc sau mai la inceput) sarcina se formeaza exact la fel insa sarcina se poate forma NUMAI/DOAR atunci cand tu esti in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. Pentru a NU ramane gravida, va trebui sa folosesti neaparat si obligatoriu o metoda de protectie cum ar fi : prezervativul, Pastila anticonceptionala (AC), Inelul intravaginal NuvaRing, Ovule spermicide, etc,
Insa cea mai buna metoda de determinare foarte exacta/precisa atat a PERIOADEI FERTILE cat si a ZILEI OVULATIEI se realizeaza prin folosirea unui TESTER DE OVULATIE performant care poate fi cumparat din farmacie la un pret cuprins intre 70 si 200 lei (in Romania). Testerul de fertilitate/ovulatie este de fapt un MINI MICROSCOP care poate fi folosit ZILNIC, o perioada de timp de multi ani (practic nelimitat) Cu ajutorul acestor minimicroscoape se poate testa INCONTINU saliva prelevata de sub limba si in zilele in care la microscop se determina aparitia HORMONULUI LUTEINIC (LH) in saliva, din acel moment femeia stie ca devine fertila si in urmatoarele 5-6 zile trebuie sa se protejeze in cazul in care intretine contacte sexuale. In momentul in care dupa circa 5-6 zile DISPARE complet hormonul LH din saliva, femeia stie ca s-a terminat PERIOADA FERTILA a respectivului ciclu menstrual si nemaifiind fertila poate sa intretina sex neprotejat fara teama si barbatul poate ejacula sperma in vagin la terminarea fiecarui act sexual. Exista mai multe astfel de testere
https://www.emag.ro/......DHY2J0BBM/
https://www.emag.ro/......DGVS97BBM/
http://www.netfarmacie.ro/......%A3ie.html
,,Descrierea produsului :
Microscopul de ovulaţie OvuPred este un instrument care ajută planificarea familială. Cu ajutorul microscopului orice femeie are posibilitatea de a observa singură situaţia zilelor fertile. Astfel, ea poate examina chiar zilnic întregul său ciclu menstrual, procesul maturizării ovulului, ovulaţia, dar şi zilele nefertile. Dacă îşi doreşte un copil, va şti când este prielnic un act conjugal. Dacă din contră, scopul ei este evitarea unei sarcini, instrumentul îi va fi la fel de ajutor.
Utilizarea microscopului este simplă: placa de observaţie a microscopului se unge cu salivă sau cu secreţie cervicală recoltată din gâtul uterului, iar după 8-10 minute se examinează mostra uscată. Dacă observăm o imagine cu liniuţe, asemenea unei frunze de ferigă, înseamnă că ne aflăm într-o zi de fertilitate, iar formele nedefinite, sub forma unor mici puncte imprastiate indică zilele de nefertilitate.""
Avantajele microscopului de ovulaţie OvuPred sunt urmatoarele :
-- Poate fi utilizat oriunde, oricând, de oricâte ori.
-- Este o metodă absolut naturală.
-- Nu are nici un fel de efect secundar.
-- Are o fiabilitate ridicată, de peste 98%.
Este un instrument simplu foarte usor de folosit. În afară de curăţarea plăcii de observaţie înainte de folosire, testerul nu necesită nici un fel de îngrijire.
Este comercializat împreună cu instrucţiuni clare de utilizare, si cu ilustratii cu figuri in forma de feriga
Protecţia lui este asigurată de o cutie specială.
Este cel mai economic instrument si metoda de protectie fiindca : trebuie cumpărat doar o singură dată, şi poate fi folosit o viaţă întreagă fiindca
-- Nu expiră niciodată.
-- Este un mijloc excepţional al informării şi educaţiei sexuale în familie şi în şcoală.
PONT!
Atenţie! Acest produs poate fi cumpărat şi în pachetul „Vreau un bebe!" Sau din contra : ""Nu vreau un bebe nedorit"". Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Alea nu rămân gravide pentru că iau pastile anticoncepționale. Mergi la medic să îți prescrie și ție unele care ți se potrivesc.
Ejacularea în vagin fără altă protecție = sarcină, indiferent cum e „scuipată" sămânța în vagin.

| Avril456 explică (pentru mihai69):

Pai nu facem in perioada menstruatiei si sunt curioasa daca is da drumul si pe vagin, si eu as sta in picioare apoi, cum ar intra sperma de la exterior pana inauntru adanc.Zi.

| mihai69 a răspuns (pentru Avril456):

Nu în timpul menstruației se rămâne gravidă! Doamne, câtă ignoranță...
Pune mâna și mergi la ginecolog să te lămurească el/ea și să-ți prescrie și anticoncepționalele potrivite.

| Emilian65 a răspuns:

Nu va jucati cu focul. Ca sa nu mai ai emotii ca ai ramas gravida, folositi prezervativul.

| Frank51 a răspuns:

Eu zic ca este o idee buna.

| sofisis a răspuns:

O idee mai proasta decat asta nu am auzit in viata mea. Iar o lipsa de cunostinte atat de acuta ma ingrijoreaza...
poti ramane gravida si daca isi da drumul PE vagin, nici nu trebuie sa isi dea inauntru.

| Goete a răspuns:

Daca ejaculeaza in vagin, mai adanc sau mai putin adanc, tot acolo e... si daca ejaculeaza in tine, sa nu crezi ca poate el sa "nu o bage atat de adanc" - desi, cu asta.nu rezolva nimic

| Rux04 a răspuns:

Nu contează cât de adânc va ejacula. Ceea ce a vazut în filme este fals. Pune-l mai bine să folosească prezervativul chiar dacă nu-i place. Ca să fie sigur că nu se va rupe să-l pună corect si eventual si putin lubrifiant pe bază de apă. Te sfătuiesc deci să nu accepti fără.

| Rux2000 a răspuns:

Bea anticoncepționale si poți face ce vrei

| Jeonghyeo a răspuns:

Asta e ca aia cu ala care facea sex noaptea ca cica dorm spermatozoizii.

| Realli a răspuns:

Nicidecum nu risca nimic! Pt că alea sunt filme, și în filme nu este nimic adevărat!

| crystygye a răspuns:

De ce nu ti-o trage in fund?

| IulianaStieTot a răspuns:

Alea nu raman gravide pentru ca au sterilet sau sunt pe pastile anticonceptionale. Daca vrei o sarcina lasa-l linistita, in maxim 1-2 luni este gravida.