| krisstinka a întrebat:

Kum credeti poate exista simpla prietenie intre un barbat si o femeie?

Răspuns Câştigător
| VodkaCoca a răspuns:

A mai fost o intrebare de genul acum ceva timp, parerea mea prietenie adevarata intre fata si baiat exista, pana la un moment cand unul incepe sa aiba sentimente fata de celalalt, eu am o prietena de 23 de ani, si are un prieten cel mai bun prieten al ei de cand avea 15 ani, el are tot 23 ca erau la scoala impreuna, si pana acum cateva saptamana pana el i-a spus ca nu vrea sa rupa prietenia lor dar el simte ceva mai mult pentru ea, si acum stau impreuna laughing, oricum e lunga povestea nu stiu daca m-am exprimat bine ca sa intelegeti. Deci dupa 8 ani de prietenie au ajuns impreuna tongue, si oricum cei care vedeti ca sunt prieteni buni ma refer la fata si baiat mai mult ca sigur e si ceva intre ei care il tine secret, si nu vb de copii de 16 ani, ma refer la astia maturihee hee

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Doar daca femeia arata ca naiba si barbatul n-are organe genitalelaughing

Abh
| Abh a răspuns:

Daca el e eunuc sau ea e atat de sexi incat o confunda lumea cu un barbat.

Abh
| Abh a răspuns:

Prietenia se construieste pe niste circumstante, nevoi, scopuri comune. Intre doi barbati sau doua femei, iesim la bere sau la cumparaturi. Intre persoane de sex opus exista doar prietenia de circumstanta: lucrati impreuna, ati ajuns rude sau prin relatia unui prieten foarte bun cu persoana respectiva. Sunt relatii oarecum fortate. Cand nu exista elementele astea, inevitabil unul din cei doi se simte atras de celalalt, iar daca relatia nu evolueaza inseamna ca cealalta persoana e de genul celor de mai sus: "cea mai buna prietena a mea e un baiat". Va zic eu din experienta proprie ca un baiat nu isi pierde vremea cu o fata decat daca se simte atras de ea intr-o oarecare masura. Si viceversa poate sa fie valabila, insa un lucru e sigur: relatiile astea sunt construite pe sentimente unilaterale.
La maturitate e partial alta poveste, acolo nu mai ai prieteni de niciun fel happy

| Vizitiul a răspuns:

Nichita, tu esti? O, nu, scuza-ma, intre doua persoane, indiferent de sex, se poate lega o relatie sociala! Ca tot ai adus "prietenia" in discutie, iti spun ca pentru o astfel de prietenie e nevoie de o sticla de bere, o tigara si muzica la maxim, asa intrebare ai pus, asa raspuns ti-am dat!

| Elena1234456 a răspuns:

Sincera sa fiu cred, pentru ca traiesc o astfel de prietenie, acum, la 15 ani. In multe cazuri se poate doar daca baiatul e gayhee hee altfel intervine atractia si nu mai poate exista prietenie big grin.

| remus a răspuns:

Desigur, pote sa fie daca sunt grad de rudenie, s-au sinceritatea, modestia si bunul simt sa predomine.

| doc a răspuns:

Nu exista asa ceva, intodeauna el sau ea vrea ceva

| alina_4026 a răspuns:

Nu poate exista eu am patit-o si o spun din simpla experienta, ori el ori tu simte un ceva care il tine secret.

| CB a răspuns:

Da poate exista.
''cea mai buna prietena a mea'' e un baiat tongue... te intelege mult mai bine decat o fata...mai ales cu sfaturi cand e vorba de vreun baiat.Parerea mea.
O zi bunaa! =)

| Roberto di Roma a răspuns:

Da poate exista prieteni intre un barbat si o femieie.

| ingerash_2415 a răspuns:

Da de ce nu? este posibil asa ceva depinde de personalitatea si caracterul fiecaruia:*:*:*:*:*:

| anca_5506 a răspuns:

Nu exista!