| S†®£p§¦L§ a întrebat:

L`am ingnorat mai mereu.am inceput sa ma indepartez de el.si el de mine.nu imi pasa daca el tine la mine sau nu.cum nici lui nu i-a pasat... dar totusi as vrea sa fim macar prieteni.sa mai vorbim pe mess sa mai radem la scoala... dar acum nici buna nu`mi da.sad. chiar daca mai tin la el un pic.
Ce as putea face ca sa fim prieteni ca inainte.sad?
Astept parerile voastre!winking

Răspuns Câştigător
| bluesky a răspuns:

Comunicare... vorbeste cu el si explica-i situtatia si ca ai vrea sa fiti amici!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai te inteleg, in aceeasi situatie am fost si eu, dar acum nici macar amici nu putem fi, ca ne-am certat prea tare, cred ca ma uraste acumsad, dar incerc sa nu mai bag de seama nimic ce are legatura cu el, poate e mai bine asa...lasa-l pe fostul tau prieten daca vezi ca el nu face primul pas, ai sa vezi ca peste un timp tot el se va baga in seama, ca asa sunt baietii!

| Bacemi a răspuns:

E greu ca dupa o relatie cei doi implicati sa ramana prieteni. Asa ceva se intampla doar daca a fost o aventura si nimeni nu a pus suflet sau daca amandoi au iubit la fel. Ori tu ai iubit singura se pare in relatia asta. Crede-ma ca nu va fi niciodata amicul care vrei tu sa fie.

| Munchkin a răspuns:

Asta dovedeşte că el încă ţine la tine şi îi este teamă să se apropie, ca să nu sufere. Oferă-i un timp, lasă-l în pace şi nu-l mai căuta. Când o să se simtă pregătit să poate vorbi cu tine, o să te caute el.

| Alina_5575 a răspuns:

Acelasi raspuns caut si eu pentru ca in aceiasi situatie ma aflu insa ajung sa cred ca daca el nu isi doreste acelasi lucru nu am ce sa fac decat sa incerc si eu sa il ignor la fel, nu poti obliga o persoana ca macar buna sa iti spuna happy.

Incearca si tu sa il ignori sau macar da`i impresia ca nu te intereseaza.

| cage a răspuns:

Nu are rost sa vorbesti cu el... daca el nu vrea sa fiti amici asta e. si eu sunt la fel cu o fosta prietena, pur si simplu nu vreau sa mai am de a face cu ea pentru ca imi fac mie rau... am incercat la inceput dar ea se purta ca o copila si m-am hotarat sa ii dau pace de tot. mi-am calcat pe orgoliu pentru ea dar ea nu a apreciat asta si atunci mi-am dat seama ca nu mai merita, ca am ajuns la un punct in care nu mai vreau nimic de la ea

| fanmichaeljackson a răspuns:

Pai i-ai putea cere iertare ca l-ai ignorat si sa-i spui ca vreti sa fiti prieteni mult succes