| sweetdreams33 a întrebat:

Am si eu o poveste destul de lunga si m-am gandit s-o impartasesc cu voi happy Am 13 ani si imi place de un baiat din clasa mea big grin inainte nu vorbeam sa zic asa des pe mess sau si la scoala, dar de cateva zile ne-am imprietenit foarte bine si vorbim foarte des, radem impreuna Eu insa stiu( si el stie ca stiu) ca ii place de o fata Insa, nu stiu ce sa cred Il placstraight face si imi e foarte greu sa-l uit pentru ca am incercat cat am putut, si mai ales ca acum ne intelegem asa bine Cum sa fac cu fata aceea? Sunt prietena foarte buna cu ea, insa ei nu-i place asa mult de el. Nici lui nu ii place foarte mult, dar tot ii place acolo putin De cand am inceput sa ma inteleg asa bine cu el nu stiu ma simt schimbata, zambesc toata ziua si sunt chiar fericita ca ne putem intelege atat de bine si la scoala... si pe mess. O prietena l-a pus sa aleaga intre mine si inca o fata(destul de draguta), si el m-a ales pe mine.Nu stiu ce sa fac.Cum sa fac cu fata aceea? Cum sa-l fac sa mentinem macar prietenia pe care o cream? Si poate na sa urmeze si altceva. Va multumesc frumos ca ati avut rabdare sa cititi problema mea si va astept raspunsurile :* Multumesc!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai bine spune-i că-l placi deşi la 13 ani... înclin să fiu de acord cu anca.
Pe de altă parte, anca greşeşte când spune că rişti să pierzi şi prietenul din el.
Sfat pentru viitor: Când îţi alegi un băiat, proiectează pe viitor şi un potenţial moment de încheiere a relaţiei şi gândeşte-te cum să fie amiabil.
Nu-ţi crea duşmani.

Sănătate.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna, cred ca sunteti doar prieteni bunihappy
incearca sa-l uiti daca nu vrei sa strici aceasta minunata prietenie:X...
vei mai gasi baieti nu doar pe el iar tu acum esti la inceput...baieti sunt pe toate drumurile si la toate colturilehappy
si nu merita sati irosesti viata indragostindu-te de prietenii tai

| zuzi_4846 a răspuns:

Eu zic ca ii place de tine. Daca ii place de alta fata, de ce petrece timpul vorbind cu tine? Cat despre cealalta fata, nu trebuie sa faci tu nimic, este obtiunea lui. Indiferent ce se va intampla, nu trebuie sa uiti ce ai zis mai sus... "zambesc toata ziua si sunt chiar fericita...". Nu te schimba, ramai asa cum ai fost, probabil asta i-a placut la tine.winking Bafta!

| mary a răspuns:

In primul rand:unde ai invatat sa scrii... i mean ai invatat sa scrii? pentru ca deja am o migrena. nu am inteles nimic din mesajul tau.mai pune si tu punctrolling eyes. si mai ales, ai de abia 13 ani fetito! lasa dragostea si problemele astea ca o sa ai timp...pana si sa suferi din dragoste. daca asta e principala ta problema de la anii astia inseamna ca ti-ai distrus viata.eu stiu ca un copil la anii astia trebuie sa isi faca mai intai un rost in viata, sa isi croiasca viitorul nu sa se gandeasca daca "ma iubeste sau nu ma iubeste". baga-ti mintile in cap fetito si ia in serios scoala ca maine poimaine te vezi cu burta la gura si maritata fara nici un scop in viata. daca ai ceva de reprosat trimite-mi un mesaj. pe mine personal m-ai lasat cu gura cascata.si sa stii ca nu am 40 de ani (comunista). am doar 18.pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma oameni buni, voua va e usor sa spuneti.Eu am tot 13 ani si am suferit multt pana acum. Tu trebuie sa ataci sa nul lasi sa cada in mana altor fetewinking ai grija ce fc, nul pierde daca crezi ca va merge relatia.Si voi astia mari noi suntem niste pici care nu stiu cum sa suferebig grin. Ai grija ByeBye

| anca_5506 a răspuns:

Sincera sa fiu vei mai intalni baieti care iti vor placea la fel de mult. Sfatul meu ar fi sa-l uiti pentru ca la un momendat va veti desparti si atunci il vei pierde si pe prietenul din el.Vei evita sa mai dai ochii cu el, eventual sa mergi la scoala.Incearca sa mentii prietenia, asta e tot ce conteaza la 13 ani.Ai timp o viata intreaga sa te indragostesti dar prietenii de acum sunt cei ce te vor insoti o viata intreaga.Imi cer scuze daca raspunsul nu este pe masura asteptarilor tale, eu doar ti-am spus parerea mea tu ai sa faci ce-ti spune inima iar legat de tipa de care spuneai, daca sunteti prietene foarte buna nu lasa un baiat sa stea intre voi iar daca nu spune-i simplu ca tu il placi si daca o deranjeaza cu ceva

| deniii_2109 a răspuns:

Salut :* pai incearca sa vorbesti cu el, sa-i spui ce simti pentru el...numai exista un risc daca iti arati sentimentele tale fata de el s`ar putea sa se sperie un pic si sa nu mai vrea sa vorbeasca cu tine straight facesau poate sa pierzi o frumoasa prieteniestraight face si inca ceva sa zicem ca vorbesti cu el despre ce simti tu si sa fiti impreuna iar dupa sa va certati si crede`ma o sa te simti ft aiurea mai ales ca nu ai reusit sa ti nici o relatie cu el si il pierzi si ca amicstraight face
da nah iti urez succes:*

| silviano_2721 a răspuns:

Ti-a spus anca cam tot ce era de zis, ascult-o si o sa fie bine.

| sweetdreams33 explică:

Haide sa-ti raspund @mary. happy In primul rand, asa pentru tine stiu foarte bine sa scriu. Doar ca probabil nu esti de prea mult timp pe TPU si nici nu prea raspunzi la intrebari incat sa stii ca nu prea te lasa sa pui semne de punctuatie. In cazul meu a trebuit sa sterg foarte multe din ele. Asta in primul rand iar in al doilea rand, am 13 ani. Eu una sunt de parere ca stiu cam ce vreau... dar asta e parerea altora. A, si multi inainte, sa-ti dea Dumnezeu mintewinking