| adina123456 a întrebat:

La 14 zile de cand m-am culcat cu el pot afla deca sunt insarcinata sau e prea devreme?

9 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Nu. Nu e prea devreme. Poti afla si acum daca vrei, iti trebuie doar un test de sarcina.

| Sara2 a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina

| EUSIATIT a răspuns:

Da mai ales daca faci calcul la perioada cind ai avut ciclu e ff usor. daca ai fost in perioada de mijloc... [vrei sa ramii sau tie frica ca ai ramas [test de sarcina]

Răspuns utilizator avertizat
| radu75 a răspuns:

Cu teste cele mai des folosite, cele de la farmacie (test cu urina) poti afla dupa 14 zile de la contactul sexual, nu mai devreme de 14 zile. Mai e si alta metoda, testul sangelui, poti merge la orice laborator de recoltari sange contracost, de vreo 5-6 ori mai mult decat costa testul de la farmacie. Avantajul este ca poti depista sarcina la 72 ore de la contactul sexual, nu mai devreme. Daca tot ai dubii cere si un examen pelvic, de obicei e inclus in pret analizelor la sange. Succes! Altadata poate ne spui si varsta!

| emasweetgirl a răspuns:

Normal ca da.chiar in a 7 zi poti sa aflii. du-te la o farmacie si i-ati un test de sarcina si vei afla daca esti sau nu:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e prea devreme- scrie si pe unele teste de sarcina; consulta un medic ginecolog, sunt cab de planning fam gratuit!

| Miss O a răspuns:

Da, poti. Dar sa nu te bazezi pe rezultatul testului. Ca sa fii mai sigura te-as sfatui sa il faci dupa 21 de zile, si evident indiferent de rezultat sa mergi la ginecolog pentu ca nu e de joaca.

| melissa_1798 a răspuns:

Poti sa afli din prima zi de intarziere a ciclului menstrual, sau dupa 10 zile dupa ce te-ai culcat cu el. deci poti pentru ca sunt14 zile