| anonimmmsdadsa a întrebat:

La 7 zile după ultimul contact am avut picături de sânge vișini, semn de sarcina?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este un NU categoric. Primul si unicul SEMN DE SARCINA care poate sa apara si sa existe dupa intretinerea uui sex NEPROTEJAT care s-a terminat cu ejacularea spermei in vagin, o reprezinta LIPSA/NEINCEPEREA sangerarii menstruale la data calculata/preconizata. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

E prea repede pentru a avea bănuieli de sarcină.
Nu e posibil să fie semn că îți va veni menstruația?

| anonimmmsdadsa explică (pentru Andreeush):

Am făcut cu 3 zile după ciclu, menstruația vine luna viitoare

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu neapărat.

| anonimmmsdadsa explică (pentru QElenaBoghiu):

Dar? Asta si somnul sunt simptomele după 7 zile

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru anonimmmsdadsa):

Dacă nu erai în perioada fertila nu ai de ce sa îți faci griji.
Dacă încă ai semne de îndoială fa un test de sarcina la 21 de zile după un contact sexual

| anonimmmsdadsa explică:

Ciclu vine luna viitoare, am făcut a 3 zi după ciclu,