| tuDoRGRaffeRul13 a întrebat:

La cati ani apare sperma? 12-13?

Răspuns Câştigător
| TuRneR01 a răspuns:

Sperama o sa-ti dea sunt copii calora le da la 12 alti la 14 mie mi-a dat la 13 asteapta ca in timp o sa apara oricum ce faci tu cu sperma la varsta asta ca oricum nu faci s*x si nici nu cred ca vrei sa ai copii

5 răspunsuri:
| Sexualitate a răspuns:

"Apariţia" spermei se manifestă în funcţie de dezvoltarea psihosomatică a puberului/ adolescentului. Altfel spus, avem în vedere atât dezvoltarea şi funcţionarea testiculelor, cât şi interesul băiatului pentru aspecte ale sexualităţii. Prin urmare, în unele cazuri sperma se va evidenţia în urma poluţiilor (ejaculări involuntare nocturne), iar în altele ca o consecinţă a stimulării manuale a penisului sau chiar a resimţirii de către băiat a unei tensiuni erotice.

| Sfatosul2012 a răspuns:

11-12 ani. la tine cum e?

| MoRtal190 a răspuns:

Sa nu va mai aud cu 11-12, ca nu e adearat, acela este lichid preejaculator, sperma adevarata pe la 14-15 ani...

| GL88 a răspuns:

In general apare pe la 13 ani asa
acum depinde de fiecare baiat in parte organismul difera de la unu la altu

| tuDoRGRaffeRul13 explică:

Eu am 17 dar m-a rugat varu meu care are 11 sa intreblaughing...e pervers rau de tot.laughing... sperma adevarata i-am spus si lui ca apare la 14-15 ani ca atunci se maturizeaza prostatahappy