| Twp3w a întrebat:

La cati ani este indicat sa iti incepi viata sexuala? Am auzit spunand unele persoane ca daca incepi sa o faci de la o varsta frageda ti se strica corpul si ca ti se lasa sanii! Cum se explica asta la unele persoane i se lasa si daca incep tarziu pe la 19 ani? Dc? Sau este adevarat ca ti se strica corpul? Funditssa celui care imi explica cel mai bine :*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este adevarat. Sanii se lasa de la lipsa de exercitiu fizic, de la sedentarism. Insa inceperea vietii sexuale inainte de 17 ani si jumatate creste de 9-10 ori riscul de cancer de col uterin. Chestie mai putin vizibila ca sanii, dar mult mai grava.

8 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Nu sunt cine stie ce stricaciuni, dar daca incepi de la o varsta vragda o sa fi satula de sex pana la 20. Cea cu sani este adevarata la un moment dat se lasa.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| AnuelAA a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Si daca nu am cu cine sa ma casatoresc?

| PuFuLeTe a răspuns:

Dupa 16 ani este indicatt, iar chestia cu sanii sau stricarea corpului depinde de organismul fiecaruia. sunt unele la care li se strika corpul iar unele la care le prieste si nu li se intampla nimic! Totul depinde de corpul fiecaruia!

| Mihai5656 a răspuns:

Pe la 14 este indicat

| danahh a răspuns:

Si eu am auzit ca o fata si-a incepu viata sexuala la 14 ani si sanii is foarte mari

| Madaaa_9408 a răspuns:

Pai eu din cate stiu, mai bine zis din cate mi`o zis soramea si am auzit ii cam adevarat ca daca incepi sa zicem de pe la o varsta cam mica sa zicem 13-15 s`ar putea ori sa-ti creasca sanii si sa se lase, ori sa nu mai creasca, dapai nu stiu depinde de fiecare cum ii.
Asta stiu eu, daca nu te-am lamurit cu ceva sa`mi zici:*
Si din cate stiu indicat ar fi de pe la 16 in sushappy
Daca incepi de pe la vreo 19 ani si ai sanii mari deja nu cred ca ti se lasa, dar devin mai moi, nu stiu cum sa-ti zic sa intelegistraight face

| Tup3istull a răspuns:

De la 14-15 ani e indicat sa incepi, dar asta depinde de tine