| yourmind a întrebat:

La ce medic ar trebui sa apeleze un tanar care are probleme sexuale: ejaculare precoce, erectie incompleta, pierderea erectiei, lipsa erectiei desi este stimulat sexual?
Practic daca femeile merg la ginecolg, barbatii la ce medic merg? Ce medic trateaza ejacularea precoce si disfunctia erectila?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Probleme de gen nu apar asa, peste noapte, si nici fara cauze determinante!
Intai, daca fumezi, renunta imediat! Daca bei mult si mananci aiurea, junk food si prajeli, rezolva si asta!
Mananca sanatos, cu multe legume si fructe, daca se poate si ceva sport, sau macar alergat o ora pe zi, si somn ca lumea, minim 7 ore!
Daca faci toate astea, si dupa o luna nu ai revenit la normal, atunci fa-ti un set de analize si du-te la medicul urolog, apoi in functie de ce iti spune el ca a constatat, va trebui sa cauti un terapeut specializat pe disfunctii sexuale.
Asta daca vrei sa iti fie bine din nou, daca nu, poti incerca sa rezolvi partenera digital si oral, dar asta nu e o "garantie" ca va ramane cu tine, ele au nevoie si de senzatia aia specifica de vagin plin, si restul!
Nu amana si nu neglija!

| Violleta2022 a răspuns:

Medicul specialist pentru cazul tau, este UROLOGUL!

| corbulalbrosu a răspuns:

Barbatii se prezinta la Urologie, sau ai putea participa la cateva sedinte de consiliere efectuate de un psihoterapeut sexolog, specializat in probleme privind disfunctii ale dinamicii sexuale. Multa sanatate!

| yourmind explică (pentru corbulalbrosu):

Ideea e ca s-a mers la urolog, iar acesta nu a oferit o solutie. Mai este vreun alt medic unde se poate merge?

| Emilian65 a răspuns:

Medicul urolog

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Urologul. ☺

| Lule a răspuns:

La urolog trebuie sa mergi