| Corleone123 a întrebat:

La ce tip de doctor ar trebui sa apelez pentru probleme sexuale gen ejaculare precoce? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca abia acum dezvalui adevaratul motiv si afirmi ca : "Da, am 19 ani dar nu am inceput viata sexuala tocmai din cauza asta." reiese clar ca intr-adevar, in cazul tau este vorba de asa numita ejaculare precoce. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales din cauza neinceperii vietii sexuale si inplicit a lipsei asa numitei experiente sexuale. Se considera ca DOAR dupa inceperea vietii sexuale si in urma intretinerii de contacte sexuale cat mai numeroase si mai ales acestea sa fie constante si intretinute cu una si aceeasi persoana, doar asa in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita unica ar reprezenta tratamentul adecvat si prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

17 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Problemele legate de ejacularea precoce pot fi tratate si vindecate de medicii cu specializarea de; prietena, iubita sau sotie. big grin

| AutumnDay a răspuns:

Ai 19 ani, nu? Daca ti-ai inceput viata sexuala in urma cu mai putin de un an si jumatate, problema e normala si se rezolva de la sine in timp+incercarea de autocontrol in timpul actului sexual. Timpul si exercitiul iti vor rezolva problema.

| Corleone123 explică (pentru AutumnDay):

Da, am 19 ani dar nu am inceput viata sexuala tocmai din cauza asta.

| AutumnDay a răspuns (pentru Corleone123):

Dragul meu, atunci nu poti vorbi de ejaculare precoce fara act sexual. Do it! Ce-am mai patit-o eu la inceput cu sotul meu, numai intr-un minut jumate am tinut-o luuuuni bune laughing) Bine ca s-a rezolvat cu timpul. La timp scurt de la inceputul vietii sexuale nu se poate vorbi despre ejaculare precoce sau cel mult, despre o ejaculare precoce care e normal sa existe! Fata va intelege acest lucru si eventual ati putea si vorbi despre asta happy Comunicarea face bine.

| Corleone123 explică (pentru AutumnDay):

Apreciez raspunsul, o sa tin cont, multumesc!

| Corleone123 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult pentru raspuns! In ceea ce priveste medicamentatia, am incercat cu ceva care aparent ar lungi actul dar nu am simtit nici o schimbare. Multa sanatate si dvs!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Corleone123):

Fiindca abia acum dezvalui adevaratul motiv si afirmi ca : "Da, am 19 ani dar nu am inceput viata sexuala tocmai din cauza asta." reiese clar ca intr-adevar, in cazul tau este vorba de asa numita ejaculare precoce. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales din cauza neinceperii vietii sexuale si inplicit a lipsei asa numitei experiente sexuale. Se considera ca DOAR dupa inceperea vietii sexuale si in urma intretinerii de contacte sexuale cat mai numeroase si mai ales acestea sa fie constante si intretinute cu una si aceeasi persoana, doar asa in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita unica ar reprezenta tratamentul adecvat si prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| NameInUse a răspuns:

rolling on the floor uita de raspunsul Dariei.
Mergi la medicul de familie, ii zici problema si-ti da el trmitere la un medic specialist.

| Corleone123 explică (pentru NameInUse):

Stiu ca asta e cea mai scurta si buna cale dar nu imi agreez medicul de familie deloc si am vrut sa sar peste etapa asta direct la un specialist

| Daria0123456789 a răspuns:

Medic specialist obstetrica-ginecologie.

| suntserios a răspuns (pentru Daria0123456789):

Ai idee macar ce inseamna obstetrica-ginecologie?

| Daria0123456789 a răspuns (pentru suntserios):

Ai idee macar ce inseamna ironia?

| suntserios a răspuns (pentru Daria0123456789):

Ce era sa zici si tu acum? dupa ce ai dat cu parul in balta incerci sa te scoti

| Daria0123456789 a răspuns (pentru suntserios):

Poti fi sigur de intentiile unui strain?

| suntserios a răspuns (pentru Daria0123456789):

Nu, dar ironia se simte din cum e formulat raspunsul. Tu pur si simplu ai dat un raspuns eronat, nu era nicio ironie

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Daria0123456789):

Asta era o gluma?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Daria0123456789):

Obstetrica - ginecologie reprezinta o specialitate medicala care se ocupa cu studiul morfo-fizio-patologiei organelor genitale feminine ca parte a intregului organism. Aceasta ramura a medicinei prin medicul obstetrician-ginecolog se ocupa de totalitatea proceselor biologice legate de reproducere si tratamentul starilor patologice din sfera genitala. Tratarea barbatilor nu intra in atributiile ginecologului-obtetrician ci in cele ale medicului urolog.

| Daria0123456789 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru informatie, dar stiam cu ce se ocupa.