| cosmin986522 a întrebat:

La ce se refera o fata cand ii zice unui baiat ca e dragut? ma refer fizic, adica la unii ca sunt frumosi si la altii draguti.Ce inseamna pentru ele dragut?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca esti bun de friendzone asta inseamna

| Necunoscut112 a răspuns:

Pentru fiecare fata acesti termeni au o insemnatate proprie. Pentru mine un baiat este dragut este acela care are niste trasaturi are fetei armonioase, iar "frumos" este un barbat ce detine un "pachet" complet: fizic pe gustul meu, inteligenta, umor si bun-simt, asadar, in viziunea mea "frumusetea" e un cuvant mare care nu insumeaza doar calitati fizice, ci si alte trasaturi speciale de caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il folosesc ca eufemism pentru "macar de te.ar duce mintea si tot ar fi ceva!"

| SERIALS a răspuns:

Ii esti simpatic

| HoneyHoo a răspuns:

Dragut e spus doar ca o forma de respect. Dragut ii spui unui prieten sau amic. Nu cred ca poate insemna mai mult de atat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HoneyHoo):

Sa stii ca uneori, ca sa nu parem niste disperate spunandu-i unui baiat ca e frumos, ii spunem ca e dragut. Parerea mea este ca acest cuvant e mult mai convenabil si mai finut.