| Fetitadulce a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa iti incepi viata sexuala?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima permisa din punct de vedere medical este 17 ani si jumatate (inceperea vietii sexuale inainte ed aceasta varsta creste foaret mult riscul ed cancer de col uterin). Insa multe fete nu se simt pregatite fizic si psihic la aceasta varsta miniam si mai astepata un an sau doi. In principiu, orice varsta ai avea, nu te lasa fortata daca nu iti doresti fara pic de indoiala sau teama. Si nu accepta in preajma ta un baiat care iti propune sex inainte ed a implini 17 ani si jumatate: vrea doar sa te foloseasca si nu-i pasa deloc de starea ta de sanatate.

| vladmR a răspuns:

La ce varsta crezi ca tu ca e bine. Nu exista o varsta anume

| Yoana a răspuns:

Parerea mea este ca dupa 18 ani ar fi ok. Acum depinde de fiecare persoana...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Bybyutzzzz a răspuns:

Intre 16-18 ani, eu zic ca e bine, dar nu mai devreme de 16, pentru ca pana atunci nu esti destul de dezvoltata

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Cand esti pregatit dar trebuie sa ai peste 17 ani.

| rechinosu a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cand tu esti pregatita din toate punctele de vedere.

| FirstTime a răspuns:

Cand simti ca vrei si cand potihappy dar acum nu zic ca si la 14 ani happy calm.

| Lindaaa a răspuns:

Peste 18 ani

| simplej a răspuns:

1. sa ai peste 18 ani
2. sa ai cu cine care sa fie de incredere si sa fie pe placul tau

| Ax a răspuns:

Parerea mea este sa o incepi cat mai tarziu. cand termini facultatea de exemplu. ca pana la 60 ai tu timp sa faci.

| Sonjaaa a răspuns:

Am 17 ani. m-am trezit intr-o dimineata si m-am simtit pregatita pentru orice. nu este o varsta anume cand ar trebui sa incepi. poti sa incerci cand te simti pregatita si daca nu-ti place mai astepti.

| Laaviniaa a răspuns:

Cel mai bine ar fi dupa 18 ani.