| faranume a întrebat:

De la ce varsta credeti ca ar trebui inceputa o relatie?

Răspuns Câştigător
| dulcika a răspuns:

Buna.
Poi relatie de prietenie adica sa ai iubit cam de la varsta de 14 ani...
Iar daca te referi si la relatii sexuale de la 18 ani.happyhappy
pa

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

La ce varsta crezi u ca esti destul de matura sa intelegi ce este acea o relatie big grin

| elena a răspuns:

Cuvantul "relatie" este ambiguu...relatie numai de prietenie, de prietenie si sex, numai de sex...toate au cate un raspuns...nu stiu la care sa-ti raspund...vezi, cum m-ai pus in incurcatura?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Relatia de prietenie poate incepe de la gradinita, camin.Relatia sexuala e bine sa inceapa atunci cand esti pregatita, cand poti sa-ti asumi riscurile ce decurg din aceasta relatie de preferat a-r fi la 18-19 ani.

cami
| cami a răspuns:

Relatie, in adevaraul sens al cuvantului. 20-21

| Nastia a răspuns:

Dupa 14 ani.cred ca esti destul de matura,... oricum la ce varsta simti k iti doresti una.

| yanny`s a răspuns:

Cand te simti tu pregatita, varsta nu conteaza.

| sorin a răspuns:

De cand simti sentimentul de iubire pentru cineva.

| faranume explică:

Mda..ma refeream la genul d relatie de prietenie...ms all:*:*

| alle529 a răspuns:

Eu zic la 14-15 ani..cam asa.

| alle_1861 a răspuns:

Cand gasesti persoana potrivita, alaturi de care sa incepi acea relatie.

| emy a răspuns:

O relatie de sex cred ca trebuie inceputa cat mai tarziu. Dupa 18 ani.

| ina129 a răspuns:

Cand te simti tu pregatita ..nu conteaza varsta

| DG a răspuns:

O relatie de amicitie nu conteaza de la ce varsta o incepi... dar o relatie sexuala cam greu...pentru ca daca incepi de tanara o sa regreti dupa, cel mai bine daca ai vrea sa incepi o relatie sexuala ar fi bine pe la varsta de 18 ani! Numai binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, a avut dreptate cami

| apashuu a răspuns:

Nu prea am inteles la ce relatie te referi... dar nu cred ca exista vreo varsta limita sau altceva...acum iarasi zic nu stiu la ce relatiebig grin

| Ioana_2005 a răspuns:

Depinde ce relatie happy
Cand simti tu ca e momentul happy

| Ioana_2005 a răspuns:

Depinde ce relatie happy
Cand simti tu ca e momentul happy