| Tudorache26 a întrebat:

La ce varsta as putea avea o iubita?

Răspuns Câştigător
| wdRink a răspuns:

Nu există o vârsă anume de la care ai voie să ai iubită. Iubită poţi să ai oricând, condiţia e să ţii la ea şi ea la tine, altfel nu e decât o oarecare relaţie, şi nimic mai mult sau deosebit. A săruta o fată nu înseamnă a avea o iubită. Asta poate face oricine. A avea sentimente pentru o fată, asta înseamnă iubire.
Deci, răspunsul e simplu : Nu vârsta contează, ci să ai sentimente. Când vei întâlni o persoană la care ţii, pentru care ai sentimente de iubire, atunci poţi încerca să o faci "iubită". Desigur, trebuie şi ea să ţină la tine.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca incepand de la 16-17 ani, dar o relatie mai serioasa nu cred ca mai devreme de 20. Trebuie multa implicare si trebuie ca fiecare sa stie sa mai lase dintr-ale lui, ca o relatie sa mearga.

| neutrino a răspuns:

O prietena poti avea inca din adolescenta. O iubita, e mai greu de spus: unii nu au gasit niciodata, dar asta nu inseamna ca nu au facut sex.

| Azµre a răspuns:

De la 16 ani în sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand gasesti persoana potrivita.Nu exista o varsta anume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dupa ce termini o scoala, ai si un servici pus la punct, abia atunci, niciodata nu trebuie sa te grabesti, este timp de toate in viata!
Si ca sa-ti spun asa 20-25-30 de ani.
O dupa amiaza excelenta sa ai!

| BadResonance a răspuns (pentru anonim_4396):

La ani astia ai deja o familielaughing

| Miky1 a răspuns:

Cand chiar ti se scoala cucul

| Tudorache26 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.