| izuca333 a întrebat:

La ce varsta ati avut primul iubit? Este aiurea ca pana la 14 ani sa nu ai niciun iubit?

29 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu este deloc aiurea. Primul iubit l-am avut in vacanta dintre clasa a7a si a8a deci cred ca aveam 14 ani si jumatate.
Cu cat mai tarziu cu atat mai bine. Deoarece fiind mica multi or sa vrea sa profite, sa-si bata joc etc. Asa ca mai bine sa ai un prieten atunci cand te simti pregatita.

| DeeaDeeutza a răspuns:

Nu e aiurea, Eu zic sa nu te straduiesti asa tare, Sa astepti pana la momentul potrivit, stai linistita! Nu vei ramane fara iubit happy

| melena a răspuns:

Eu primul iubit l-am avut la 13 ani, nu stiam prea multe dar a mers ...cateva zile laughing Deci e mai bine sa astepti pana cand esti tu sigura pe persoana potrivitawinking

| kyGirL a răspuns:

Eu am avut primul iubit la 12 ani...
Si de atunci tot caut la eilaughing
Dar ei vin si pleaca cand nu te astepti
Asa ca stai linistita ca exista unu si pentru tinewinkingDar ca nu l`ai descoperitbig grin

| Azµre a răspuns:

După 16 ani poți să-ți faci IUBIT! înainte de 16 ani să ai AMICI! E o diferență mare... Făți iubit sub 16 ani și ai să vezi cum lumea profită de tine... treaba ta.

| RemusAndrei a răspuns (pentru Azµre):

E pla... Nu toti sunt la fel...

| Azµre a răspuns (pentru RemusAndrei):

Majoritatea, știi tu Andrei, băieții buni, care iubesc fata și chiar țin la ea sunt respinși pentru aceea care nu țin și care vor doar sex și sunt așa zișii băieți smecheri...

| RemusAndrei a răspuns (pentru Azµre):

Aici e advwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generatie de degradati si curvari...la 14 ani iti trebuie iubit? in loc sa te preocupe alte lucruri la varsta ta asta te doare pe tine? LOL!

| izuca333 explică (pentru anonim_4396):

Scuze...doar intrebam...eu sunt ciudata clasei din cauza asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru izuca333):

Stai linistita...ei sunt ciudatii!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa faci sex neaparat! deja marfa invechita nu mai e la fel cu cea proaspata!

| BLeur a răspuns:

Bună.

Nu, nu este nimic aiurea. Decât să fii cu toţi prefăcuţii împreună, până la 14 ani..mai bine singură până găseşti persoana potrivită. Cunosc fete care au avut mulţi băieţi cu care chiar nu se potriveau.şi mai mult de 2-3 zile nu au stat cu ei împreună.

Concluzie : Fă-ţi un prieten când ştii că, chiar este potrivit pentru tine. Nu te grăbii să alegi băieţi aiurea, poate..mai târziu vei regreta alegerea făcută.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna izuca333. Da, este normal. Eu am avut primul iubit la 16 ani. Uite te rog frumos sa astepti intr-o zi vei gasi pe cineva care sa te iubeasca.

Si nu iti fa griji la 14 ani doar prieteni este normal sa ai. Si sa iti faci unul care stii multe despre el sa nu te pacaleasca sa se foloseasca de tine.

P.S: Mai bine acum cat esti micuta nu ai nici un iubit si cand esti mare 18 + iti vei gasi perechea vietii. Stii ce se spune rabdare dar supa ea vine ceva super! Bafta!

| loveanime059 a răspuns:

Nu e deloc aiurea, eu zic sa ai prieten cand simti tu nevoia sa ai, eu de ex am 1 ani si jum si nu am avut prieten, si mai am putin si fac si eu 14, si nu mi-e rusine deloc, pentru ca nu am simtit nevoia sa am, preferam sa ma bucur de copilarie, nu ca unele din cls de la mine care au avut din cls a4a, a5a si multi au vrut sa stea cu mine, dar nu am vrut eu, si mai ales ca stau la sat si e naspa rau, toti se gasesc sa barfeasca, nu poti sa te tii bine de mana cu un baiat ca te poate vedea lumea, si apoi nu prea mai esti considerata respectata...eu zic sa nu te simti prost, o sa-ti vina vremeawinking

| D4ny3l4 a răspuns:

Nu e deloc aiurea, crede-ma decat sa umbli cu o mie si o suta care sa te faca sa suferi si sa se departe de tine.mai bine astepti sa vina cineva care chiar te meritawinkingsi nu e sfarsitul lumii daca nu ai acum prietenlaughing ai toata viata inainte...

| Myrru a răspuns:

SI eu am 14 si nu cred ca e defel aiurea, baietii vin si pleaca si decat sa fii cu toti baietii si sa fii numita c**** de unele persoane, sa stii ca e mai bine fara. Crede-ma, cunosc o fata de 13 ani care are un iubit si se da la altii si multi zic ca e cu***. Scuzati limbajul dar nu am ce sa fac daca asta e adevarul.

| Elena1102 a răspuns:

Eu am 13 ani si ieri ma despartit un tip, primul meu iubit, dar intre timp cand eram cu el am gasit pe altul...da ce vorbesc numai despre mine. Sa sti ca nu e de loc aiurea sa nu ai un iubit...stiu pe cineva care are 21 de ani si nu are pe nimeni si nici nu s-a indragostit vreodata!

| Covache_Razvan_1981 a răspuns:

Dupa parerea mea da. Dar e viata ta faci cum vrei.

| LostInBubble a răspuns (pentru Covache_Razvan_1981):

Tu esti aiurea.

| LostInBubble a răspuns (pentru Covache_Razvan_1981):

Nu e aiurea. happy
Din punctul meu de vedere e bine.

| Covache_Razvan_1981 a răspuns (pentru LostInBubble):

Tu astepti pana la 17 de ani sa ai un gagik laughing.

| LostInBubble a răspuns (pentru Covache_Razvan_1981):

happy Eu astept altceva, sa inveti sa scrii.

| Covache_Razvan_1981 a răspuns (pentru LostInBubble):

Treaba ta la cati ani iti faci un prieten eu mi-am zis parerea.

| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns (pentru Covache_Razvan_1981):

Dupa in loc de supa. Iarta-ma laughing

| Alleksaandra a răspuns:

Nu a aiurea sa iti faci un iubit pana la 14 ani, numai ca nu prea are rost. Vei avea de suferit intr-un final, nu veti mai fi prieteni... Oricum la vreo 20 de ani ai sa dai fata in fata cu dragostea adevarata.

| TanyaBeSt a răspuns:

Nu,de ce ar fi?
si eu am 14 si inca nu am

| alexfb a răspuns:

Nu e aiurea deloc.

| Iiirinaaa23 a răspuns:

Nu este aiurea deloc, stai linistita, eu primul iubit l-am avut la 15 ani, deci, mai ai putina rabdare si iti vei gasi marea dragoste. big grin Succes!