| DianaDianaDia a întrebat:

La ce varsta credeti ca o fata ar trebui sa-si inceapa viata sexuala?

14 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

19 in sus

| 0PopaPorno a răspuns:

Niciodata sa nu faca.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca are o relatie care MERITA acest pas, dupa 16 ani e ok.
Daca nu, abia dupa 18 ani, ca sa fie mai coapta la minte.
Abia pe la 22-23 incepe sa fie o problema, daca nu a facut-o inca, dar nu e cazul sa considere asta un defect.
O faci cand ai cu cine, si esti pregatita.

| Jipa95 a răspuns:

Nu este o varsta anume, insa in cazul unei fete ar fi bine daca ar astepta pana la varsta de 18 ani, nu de alta dar ar fi si ea majora si astfel ar raspunde de faptele ei...
firesc si normal ar fi sa se simta pregatita si nu constransa de individul cu care este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepand de la 15 ani in sus, poate face sex legal, recomandat este atunci cand crede ca este pregatita fizic si psihologic, si daca se afla intro relatie serioasa.

| dana12848 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hahahhahaahaha recomandat unde ai vazut tu ca e recomndat iubire?laughing)))

| AdrianaBacescu a răspuns:

18-19 ani.

| ShadoWCrist a răspuns:

In jurul varstei de 17-18 ani.Si bineinteles daca esti pregatita. laughing

| dana12848 a răspuns:

Cea mai proasta intrebare NEVAR cad simnte eaaa nu e o varsta/

| anonim_4396 a răspuns (pentru dana12848):

Adica poate si la 12 ani, nu?

| dana12848 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai cum sa fi pregatita la 12 ani pentru ati incepe viata sexuala:. fetele care o fac sunt convinse de iubiti lor (na asta e parerea mea tonguetongue )) dar mi se pare prea prostesc ca sa-ti spuna cine la ce varsta sa incepi sau sa-ti inpui tu o varsta sau alti..na )tu ce ce parere ai?

| PandaEcrazy a răspuns:

Cand este omul pregatit, favorabil dupa implinirea de 16 ani

| biafresh a răspuns:

Cel mai sigur si bine ar fi del a 18 ani in sus.

| DiaAndra a răspuns:

Pai eu am zis mereu ca de la 18 ani incolo.Stiu ca unii vor zice ca, conceptele mele sunt putin "invechite" dar mai bine astepti decat sa o faci din curiozitate, prostie...sau alte chesti banale!