| Reyko95 a întrebat:

La ce varsta credeti voi ca ai putea simti dragostea adevarata?happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cine vrea sa o simta, nu toata lumea doreste sa iubeasca. Mai sufera si renunta la dragoste sau spera in continuare in functie de caz.

| Jony123 a răspuns:

Atunci cand esti matur. Unii zic ca dragostea nu are varsta, e adevarat, dar partial, dc? pentru ca tu probabil vb de dragostea fata de o persoana necunoscuta la inceput (adica nu un membru din familie), nu dragoste pentru parinti, frati/suror, veri etc. Deci vb de dragostea fata de o persoana neinrudita, aceasta dragoste apare atunci cand esti matur suficient, depinde de la persoana la persoana, stiu baietii de 15 ani care gandesc ca la 20 si inca matur fata de altii care au 20 de ani si gandesc mai prost decat unu de 16. Deci daca treci de pubertate ai sanse sa simti dragostea adevarata, dar atentie poate sa fie un flas, doar sa iti placa tare de acea persoana, iubirea este atunci cand simti ca esti pur si simplu lipita de per. respectiva, gandeste-te cum te-ai simti daca i s-ar intampla cv rau sau cv de genul, gandeste bine, nu te lasa influentat de moda aceasta de a fi cu cineva, asta e doar o joaca de copii care vor sa arate ca sunt mai maturi decat par si demonstreaza tocmai contrariul.
In concluzie dragostea adevarata poate fi simtita de la adolescenta pana la moarte, probabil si dupa, asta nu imi stiuhee hee (pentru adolescenta varsta poate sa fie de la 15 ani, de la 14 cred ca e prea devreme, putine exemplare la 14).
Sper ca te-am ajutat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Analytical a răspuns:

La varsta maturitatii! binele tau sa fie binele lui!

Apache
| Apache a răspuns:

Dragostea nu are varsta... o poti simti la 12 ani, o poti simti la 40
conteaza numai daca o gasesti...

| Roberta00 a răspuns:

Iubita, dupa cum au spus si ceilalti "Dragostea nu are varsta!"Dragostea e atunci cand simti fiori cand te gandesti la acea persoana, cand treci pe langa el si parca zbori e un sentiment de nedescrislove struckCel mai frumos sentiment!

| greenmoon a răspuns:

La vârsta sicriului de aramă.

A simţi dragoste adevarată e ca şi când ai spune că vezi un asfalt lipsit de denivelări.

| RaLuCa23 a răspuns:

Dragostea nu are varsta! oricand te poate lovi iubirea, dar pana intalnesti iubirea adevarata te poti izbi de "falsuri"

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Eu am crezut ca o sa ma marit cu cineva la 7 ani laughing deci dragostea n-are varsta

| Reyko95 explică (pentru DanceWithTheLittleGirl):

Ai crezut da esti maritat?laughing

| xValentine a răspuns:

Poti simti dragostea la orice varsta, dar asta nu inseamna ca poti gasi dragostea adevarata din prima incercare din pacate. Iti dai seama daca e dragoste abia dupa mult timp petrecut impreuna... si mereu acele iubiri "false" nu sunt de durata happy.