| maria_1697 a întrebat:

La ce varsta e indicat sa te dezverginezi?

22 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,pai nu e o varsta anume,dar totusi trebuie sa fi pregatita fizic si psihic si sa nu o faci cu oricine, oricand, oricum.
eu una zic ca de la 16 ani in sus poti sa faci acest pas, dar nu sa o faci doar sa scapi de virginitate.Ci sa fie cu persoana iubita, parerea mea.

| mgtow a răspuns:

La 18 ani.

| elasexygagica a răspuns:

Cand ciripeste pasarica love struck

| ascovit a răspuns:

Din punct de vedere medical la varsta de 17 ani si jumatate

| fabiola a răspuns:

Dezverginatul nu este o boala,nu se scriu si nu se indica retete, o faci cand esti pregatita mental si sufleteste.Te daruiesti cui merita dragostea ta si nu ca ai implinit o varsta! Ca iubirea adevarata incepe de la o anumita varsta, asta e cu totul alceva!

| Alexander21 a răspuns:

Dupa 18 ani, e normal.Deoarece corpul tau atunci e la maturitate,si organele sexuale sunt dezvoltate.Dar,se incepe si mai devreme,nu e problema de asta, dar apar probleme in viitor daca incepi devreme, si mai ales daca nu ai habar despre lucrurile acestea.

| ShakeIt a răspuns:

Pai uite nu te dezvigrginezi la o varsta anume, ci cand te simti tu pregatita si crezi ca ti-ai gasit "the one"-ul.
Oricum consider ca varsta potrivita e cuprinsa intre 16-19 ani. Atunci ai timp sa te si dezvolti.
Funda:*?

| tbxx a răspuns:

Asta tu deciziwinking, nu altii:X

| Popey a răspuns:

La ce varsta simti nevoia.dar asta nu inseamna ca la 13 ani sau asa ceva sa-ti incepi viata sexuala! Cel mai bine si cel mai sanatos este peste varsta de 17 ani.si totusi daca uh acum ai un iubit si chiar il iubesti asta nu inseamna si ca trebuie sa faci sex cu el.cel mai bine e sa o faci cand simti uh cu adevarat nu cand te roaga el.bafta! funda?

| yulyanna a răspuns:

Nu este o varsta anume, o faci doar cand simti ca esti pregatita si sti sigur ca ai pe cineva care te iubeste cu adevarat happy

| Ecou a răspuns:

La varsta la care te simti pregatita!

| Satisfaction a răspuns:

Pt a te dezvirgina nu exista o varsta anume. O faci cand vrei tu, dar cel mai bine este sa o faci cand crezi ca esti pregatita pentru asta pentru ca nu este ca si cand ti-ai scapat jos inghetata si zici ca mergi sa-ti cumperi alta. Trebuie sa ai langa tine persoana potrivita. Deci, din tot ce am spus pana acum, se intelege ca e indicat sa o faci de la 16-17 ani in sus.

| Alexandra2345 a răspuns:

Eu cred pe la 17-18 ani e bine.

| YepIsSuspended a răspuns:

Indicat de specialstii este de cand te nasti dar na, cine se mai ia dupa iei?

| Katalin02 a răspuns:

La 8 ani happy daca poti in clasa intai

| Katalin02 a răspuns:

Doamne am citit raspunsurile la majoritatea, auzi la 18 ani, pai nici bunicile voastre nu sau dezvirginat la 18 ani in pl mea straight face voi sunteti cu capu daca credeti ca asta ajunge virgina la 18 ani si pune intrebari din astea pe TPU. Trageti-o tare cu primul tau gagic si gata.

| Blue17 a răspuns:

Nu exista o varsta exacta dar recomandabil macar de la 18 ani!

| Bizzareq1 a răspuns:

La 60

| pacha a răspuns:

Atunci cand crezi ca esti in stare sa cresti un copil chiar daca nu ai de gand sa faci unul. Bafta!

| Yzzza a răspuns:

Dupa ce te-ai casatorit.big grin

| CyPy_3118 a răspuns:

La 12 ani

| cosmin75_1643 a răspuns:

Dupa 16-17 ani macar. Daca o faci inainte de varsta asta se poate sa te afecteze, adica nu esti asa de matura ca sa stii ce vrei. Apropos, dar cati ani ai?