| Duolingo14 a întrebat:

De la ce vârsta ar fi indicat să te machiezi?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Indicat ar fi deloc dar asa sa ai macar 15-16 ani

5 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Dupa ce simti ca incepi sa imbatranesti si trebuie sa "ascunzi" varsta. Pana atunci, nu e nevoie.

| wonderwoman123 a răspuns:

Eu am inceput sa ma machiez la 11 ani pentru ca mi-a venit acneea. Dar doar cu fond de ten, concealer, pudra translucida si rimel.

| Mirela0876 a răspuns:

In zilele de azi copii și de la 9 ani incep.Asta e alegerea ta, intai contează sănătatea pielii tale, și apoi modul în care te simți cu machiaj.Cred că indicat ar fi de la 15+

| Duolingo14 explică (pentru Mirela0876):

Exact! Multumesc. Oricum am 15 ani și nu m-am machiat de loc.