| Bibi_2206 a întrebat:

La ce varsta este "indicat" sa incepi viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

La baieti, din punct de vedere medical e bine de la 18 ani in sus, iar la fete de la 20 de ani in sus, ca e posibil sa apara boli, daca faci sex si nu esti pregatita. Sa nu te iei dupa cei din anturajul tau sau sa nu incepi doar pentru ca prietenul tau de forteaza intr-un fel. Iti incepi viata sexuala cand te simti pregatita atat mintal cat si fizic, adica, cand iubesti peroana de langa tine cu adevarat si aveti o relatie sanatoasa, bazata pe respect si pe adevar.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ca femeie, din punct de vedere medical, dupa varsta de 17 ani si jumatate.

NOname
| NOname a răspuns:

Viata sexuala o incepi atunci, cand te simti prigatit/a si fizic, si psihic, cand doresti cu adevarat acest lucru, cand ai intalnit o persoana potrivita. Ideal ar fi dupa 18 ani.
Numai bine!

| ascovit a răspuns:

Din cate stiu eu nu este o varsta.

ijnsa indicat ar fi de la 18 ani

PS: sunt unele fete ( si din fericire mai exista) raman virgine pana la casatorie

| TąNyą a răspuns:

Păi minim ar fi 16 ani, dar mai indicat 18 ani.

p. s - nu te grăbi n-are rost să te grăbeşti poate dai cu bâta în baltă.
Sănătate.

T.

| Rukhsandra a răspuns:

Cand esti pregatit laughing

| Georgiana2905 a răspuns:

Fa exact ce simti si atunci cand simti dar mereu sa te gandesti ca altii au gresit alegand un drum mai scurt. Incearca sa inveti din toate. Invata de la viata ce e cu adevarat important! Am facut doar o completare a raspunsurilor primite pana acu

| cOnTexT a răspuns:

Conteaza cum o incepiwinking, nu cand o incepi (oricum peste 14-15 ani)!

| Delete a răspuns:

Suntem in sec. 21 eu zic ca e bine de pe la 15-16

| Pufiiix a răspuns:

At cand te simti pregatit

| Miriamm a răspuns:

Viata sexuala... din toate punctele de vedere se incepe dupa 20 de ani doarece atunci chiar esti foarte pregatita sa ai un copil, corpul tau este pregatit sa reziste, mentalitatea si corpul sunt dezvoltate foarte bine. Dar, avand in vedere ca...de la 18 ani, nu se mai vorbeste de virginitatea, majoritatea si-au pierdut-o, asa ca tu faci cum considery, dar in niciun caz mai devreme de 18 ani.Mult succes:*

| yubireeterna a răspuns:

Pai de la 18 :X

| rOckx3 a răspuns:

Yo stiam ca pe la 15 ani:]] dar cu chestia aia pentru penisul baietilor.am uitat cum se cheama:]]

| CocoLino_3056 a răspuns:

Indicat de medici...peste 18 anilaughing indicat de mine... dupa vreo 16-17 big grin