| Unsername a întrebat:

De la ce varsta este indicat sa incepi viata sexuala?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Atunci cand esti documentat 80-90% in materie de sex, atunmci cand iubesti cu adecarat, atuncinci cand persoana o face pentru ca te iubeste si o faci atunci cand varsta este peste 17 ani...
Fiecare are parerea lui si sunt impartite, acum sexul este o competitie si ce face vecinu trebuie sa fac si eu.
O zi bunahappy

| shadow72 a răspuns:

Cica de la 18 dar sincer pe la 16 daca esti istet poti sa o incepi... experienta suplimentara

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Oricand

| DeathIncarnate a răspuns:

Niciodata bossule chiparosule, mori virginhappy

| OnuOnulică a răspuns:

De obicei viata sexuala se incepe atunci cand esti pregatit. Dar recomandabil e sa o incepi dupa varsta de 18 ani.

| neutrino a răspuns:

Atunci cand vei fi pregatit/a, dar si capabil/a si responsabil/a de tot ceea ce poate decurge in urma unui act sexual.

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde cu cine stai de vorba
daca intrebi medicul dupa 17 ani jumate, 18
daca intrebi preotul doar dupa casatorie
daca iti intrebi mama, cat mai tarziu
daca iti intrebi iubitul cat mai repede
daca iti intrebi prietena cea mai buna, oricand(daca si ea se afla in aceasta situatie-
Dar fiecare va oferi si un argument plauzibil
Tu pe cine crezi?

| peperonies a răspuns:

17.

| grab a răspuns:

17 minim.
ca sa fie bine pentru aparatul de reproducere femeiesc. La barbati cand le pica. acuma, fiecare cu ale lui, dar atentie mare la protectie! succes!

| Anca95 a răspuns (pentru grab):

17 ani si 6 luni este varsta minima

| grab a răspuns (pentru Anca95):

Da, asa e, ai dreptate, parca 17 jumate era varsta de maturizare a florei vaginale. merci!

Răspuns utilizator avertizat
| anonimguy3 a răspuns:

Indicat de medic si preferat: 18+
Varsta la care mai toti si-o incep 16-18

| Giulia97Anna a răspuns (pentru anonimguy3):

Unii si-o incep chiar mult mai devreme.Am vazut cazuri de fetite insarcinate la 12 ani.Chiar eu am avut in clasa o colega care ramasese insarcinata si avea vreo 11-12 ani, bine dar arata destul de dezvoltata de vreo 14-15 ani.

| Andreutza098 a răspuns:

După căsătorie : )

| hydrantmarian a răspuns:

Eu am inceputo de la 14

| CuieMoco a răspuns (pentru hydrantmarian):

Esti tare, frate. straight face

| LeeDora a răspuns:

Eu aș zice cât mai târziu, în orice caz după 18 ani pentru că cel mai mult contează maturitatea psihică, chiar mai mult decât cea fizică. Cum înainte să devii adult nu ai încă un caracter format și nu ești sigur pe tine ai foarte mari șanse de a face o mare greșeală pe care o vei regreta mai târziu. În plus, ar trebui să poți vorbi cu părinții despre asta pentru că dacă o faci pe ascuns sunt multe pericole și nu e indicat.

| Rareș1234567 a răspuns:

Baiat- +15
Fata- +17