Întrebare recomandată | Alinaaxd a întrebat:

La ce varsta ar fi indicat sa-ti incepi viata sexuala?

30 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

După vârsta de 18 ani (în special în cazul fetelor).

| anabelisa a răspuns (pentru NOname):

Adica vrei sa spui ca sunt vizate nuami fetele:dupa 18 ani.
Dar baietii?

| anabelisa a răspuns (pentru anabelisa):

Numai

| NOname a răspuns (pentru anabelisa):

Nu, vreau să spun exact ceea ce am spus.

| mona a răspuns:

Dupa 18 ani ar fi cel mai indicat

| CristiDinBucuresti a răspuns:

După căsătorie

| OOOLEOOO a răspuns:

Varsta? religie? ce sunt acestea reguli?!? Dragostea nu are reguli...

| Metalbrain a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Mda...si dupa acest criteriu se iau si copilele de 12-13 ani care "sufera din dragoste" laughing. Daca iubesti, asta nu inseamna ca trebuie sa o faci cu persoana respectiva neaparat in acel moment. Asta e doar modul de a perpetua spacia umana, atat. Sunt mai degraba de acord cu morala crestina. Daca toti ar respecta-o, n-am mai auzi toate smiorcaielile pustoaicelor suferinde din dragoste si nici ca au ramas insarcinate de la 12-13...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie pentru ca plata pacatului e moartea.

Răspuns utilizator avertizat
| consilierultau001 a răspuns:

Atunci cand simti ca esti pregatita, de obicei pe la 17 ani!

| Ellena123 a răspuns:

Cand esti pregatita si esti sigura pe tine si pe persoala iubitahappy
Tu deciziwinking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......e-va-aduc/

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Atunci când te simţi cu adevărat pregătit.
Fără a fi constrâns, obligat.
Părerea mea după majorat, 20-25-30,ai tot timpul din lume.
Te pup!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Cand simti ca esti pregatita si ai gasit persoana cu care chiar merita sa faci pasul asta! oricum, dupa varsta de 18 ani!

| Larisssaa a răspuns:

Eu cred că ar fi indicat să îţi începi viaţa sexuală de la vârsta +17.
Dar poţi să o începi şi atunci când te simâi pregătită.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Normal si indicat ar fi dupa casatorie, dar daca nu mai ai rabdare, macar dupa ce esti majora! rolling on the floor

| detty24 a răspuns:

Cand simti ca esti pregatita...

| DANIEL72 a răspuns:

Dupa 70 de ani ar fi cel mai indicat pana atunci trebuie sa te pregatesti rolling on the floor

| alymitu a răspuns:

Mai tarziu de 18 ani happy.

| ººShakeªª a răspuns:

11 ani tongue

| LoCkUpp a răspuns:

Media ar fi intre 15-18 thinking

| DaDiSk a răspuns:

18 ani. atunci cand corpul tau s-a maturizat destul sa fie pregatit sa nu fie infectat cu hiv sau sida atunci este foarte bine sa iti incepi viata sexuala.

| rebeca22 a răspuns:

Atunci cand simti ca esti pregatita.

| Marinescu_Alexandra_1998 a răspuns:

La 16 ani ai voie conform legii, conform religiei dupa casatoria religioasa...insa depinde de tine...si e indicat sa o faci cu cine trebuie si nu in orice imprejurari. :*

| Нико a răspuns:

Cred ca dupa 18 cel mai bine

| 221996 a răspuns:

Atunci cind tu te simti pregatita si cu persoana potrivita.dar daca sa o faci si apoi sa regreti.te sfatui sa mai astepti.pup

| HeyLolita a răspuns:

Nu este varsta sau regula dupa care iti incepi viata sexuala, o faci cand esti pregatita fizic si emotional, cand ai langa tine o persoana care te iubeste si te respecta.nu o face pentru ca e ''la moda''sau pentru ca iti place freza noului coleg.toate la timpul lor, nu grabi lucrurile.winking

| Dariusuu a răspuns (pentru HeyLolita):

Si de unde sti ca esti pregatita?

Varsta recomandata ar fi +17.

| Alina16Aly a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa inceapa atunci cand simti dar sa fie peste 18 clar.