| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta un baiat poate incepe viata se$uala? Voi la ce varsta ati inceput-o?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Când simte și are ocazia.Parerea mea.
Dar trebuie sa tina cont și de cu cine, sa fie pregătit mental și sa fie suficient de bine informat legat de sex ca să nu aibă probleme.

Eu sunt fata, am început devreme dar îmi pare rău sincer.

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Toți avem binecuvântarea Creatorului dacă o începem după căsătorie, indiferent de vârstă. Alddfel aducem blestem peste viata noastră și apoi ne miram de de ce nu ne merg lucrurile bine în relații.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Spre deosebire de milioanele de casnicii care se termina in divort.
Serios, uneori propaganda asta a ta nu are nici macar o logica de baza...

| ania a răspuns (pentru suntserios):

Unde sunt acele milioane de casnicii care s-au terminat i divorț din acest motiv? Eu nu cunosc niciuna. Toate cuplurile dintre cunoștințele noastre care au fost virgini, sunt bine mersi, cunoști vreun cuplu care a divorțat din acest motiv? Eu amcu oscut dimpotrivă o grămadă de cupluri care au probleme gândul la foștii parteneri sexuali ai prietenei, soției, ca își compara performantele partenerul actual cu fostul, ca e încă legat sentimental de fostul ci care a făcut sex, ca e legreu sa aibă incredere sau sa fie fideli, ca au colectat boli cu transmitere sexuala, ca ii chi uie vinovăția în privința avorturilor, etc.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

Milioane sunt. Îți zic.

| exoticbutters a răspuns (pentru ania):

Doriti un Dulcolax ca sa nu mai fiti asa constipata?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atunci cand e capabil sa suporte si sa isi asume eventualele consecinte alea unui act sexual.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 18-19 ani, cand poate sa discerana binele de rau si poate sa-si ia raspunderea faptelor sale.

| mihai69 a răspuns:

Singur sau cu partener?

| dullcat a răspuns:

De la 18 ani in sus.Eu nu sunt baiat, dar am inceput la 20 si n-am mai murit. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când este pregătit și suficient de matur încât să știe tehnicile prin care poate satisface o fată și a-i oferi o experiență de neuitat. happy

| VelicanEmilia a răspuns:

Cand esti sigur pe tine si pe faptele tale. Doar sa te protejezi ca sa nu ai surprize neplacute. Restul cu eu "mi-am inceput-o la" sau cum a zis o doamna mai jos "dupa casatorie" deja e ficțiune.

| diDac a răspuns:

La niciodata ani