| DanielleDanielle a întrebat:

La ce virsta deja e normal sa practici petting, si sa-ti pierzi virginitatea?

Răspuns Câştigător
| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

In mod normal poti face sex/dragoste cand gasesti persoana potrivita cu care esti de ceva timp, si nu ma refer la 2-3 luni, in care ai incredere. Nu cam conteaza varsta, conteaza sa ai incredere in persoana respectiva si sa o iubesti, insa trebuie sa fi perfect constienta inante de ati incepe viata sexuala ca: prima relatie, nu o sa fie de durata ( adica nu o sa fi impreuna cu tipul pana la batranete) desigur relatia poate dura cativa ani, si nu cu toti tipii cu care o sa te culci vei ajunge la altar asa ca vezi sa nu faci colectie happy Iar cand spun ca nu conteaza varsta ma refer sa ai peste 14. N-are fost sa iti **** copilaria pentru sex happy Iar petting iarasi in functie de tip, de mentalitate, de sentimente. happy

8 răspunsuri:
| YOUdriveMEcrazy a răspuns:

Daca ai 16 ani si esti de un an cu un baiat, ce faci? II spui sa mai astepte 2 ani ca atunci o sa fi tu pregatita sau?! Si daca ai 18 ani si n-ai prieten, atunci trebuie sa ti-o tragi cu oricine doar ca regula asta nescrisa e sa iti pierzi virginitatea la 18? Sa fim seriosi...

| Azµre a răspuns:

Petting-ul o prostie a tineretului din ziua de azi. Pe scurt niciodată, este penibil!
Virginitatea după 18 ani când ești complet dezvoltată.

| grab a răspuns:

Poti sa il practici cand ai cu ce.
Dar e riscant pentru ca sigur odata unul din voi o sa fie mai vulnerabil si o veti face si probabil nu veti avea 17-18 ani nu?!

| drhotzu a răspuns:

Cand vine vorba despre astfel lucruri trebuie sa ne punem intrebarea: ce este normal? care este limita normalului?
raspunsul este unul foarte simplu: in materie de sex totul este atat de normal pe cat sunt partenerii... nimic nu este "anormal" atat timp cat este facut cu consintamantul partenerilor si amandoi se simt bine! deci varsta la care practici petting: varsta la care vrei tu sa practici! varsta la care sa iti pierzi (desi este un pic amuzant spus pierzi, pentru ca a pierde ceva implica faptul ca ai ratacit ceva dar exista sansa sa il regasesti, asa ca... ma rog) virginitatea: varsta la care tu te consideri destul de femeie incat sa intretii raporturi sexuale!
deci nu mai intreba lumea ce este normal pentru ei, pentru ca este normal pentru mine lui Azure este posibil sa nu i se para normal!
Deciziile estea trebuie sa le iei tu personal fara sa fii influentata de altii, dar ai grija sa poti sa dormi cu ele noaptea!
Sper ca am fost de ajutor!
Va salut cu respect!

| SunnyDay88 a răspuns:

In jur de 18 ani(asta inseamna +,- jumatate de an, nu mai putin).

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Pettingul poti sa il faci si cand esti mic, n-are nici o influenta negativa.
Virginitatea se pierde atuncia cand simti tu ca vrei, nu neaparat conteaza varsta.

| intelboss a răspuns:

Un fel de petting mai practica copii frati, verisori cand incep sa invete ce-i ala sex si se joaca de-a mama si de-a tata...iar virginitatea dupa 18 oricum

| Cookie96 a răspuns:

Nu vrebuie sa ai o varsta ca sa practici petting. faci ce simti pe moment. este super ok. bafta