| Mihai_4495 a întrebat:

Buna!
Cum credeti de la ce virsta se poate incepe o relatie serioasa?
Cind merita sa-ti pierzi virginitatea?

funda!

Răspuns Câştigător
| celmaifrumosdinlistata a răspuns:

Buna, acum depinde ce intelegei prin "serioasa", de la 17-18 ani este bine sa-ti incepi viata sexuala, atunci incepi sa te maturizezi cat de cat atat fizic cat si psihic, bineinteles acum depinde cand esti pregatit, daca ai acumulat sentimente pentru persoana de langa tine si daca simti ca trebuie sa faci asta. Este un pas destul de important in viata ta si sigur aceea zi iti va ramane intiparita in minte toata viata, e ceva frumos ce merita toata atentia si pregatirea happy, o seara placuta si ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Prima relatie serioasa se incepe cand te nasti, este ralatia mama-copil. Dar daca vb despre iubire intre doua persoane de sex opus, vei gasi n si n variante. Eu zic ca cel mai bine este sa fie de la 17-18 ani in sus, cu persoana cu care vrei sa fi impreuna toata viata, altii iti vor spune ca sa vezi sa fi cu mai multe, eu nu cred ca ajuta sa fi cu mai multe. thinking

| zayidee a răspuns:

Mai.cam de pe la 18 ani poti vorbi de o relatie serioasa, cam de atunci incepi sa iei decizii mai putin imature, cat despre virginitate, atunci cand simti ca cel de langa tine, va avea suficienta rabdare cu tine, te va intelege, te iubeste, si cand simti ca esti pregatita.

| hehehe a răspuns:

Virginitatea merita pierduta atunci cand te simti tu pregatita, si cu cel in care ai cea mai mare incredere. si in nici un caz dupa 2-3 luni de relatie oh go on.
Parerea mea.

mitsu.

| Spufff :x a răspuns:

Bai virginitatea ti. o poti pierde si la 10 ani. si la cat vrei tu!
Relatiile serioase incep de pe la 17-18 ani. daca ai chef de golanie poti incepe o relatie si mai tarziu! La mama acasa nu ramai. De acum ramane la alegerea ta. Bafta smug

| Marius_7427 a răspuns:

Ceau. O relatie serioasa o sa inceapa de la 22-24 de ani in sus dar virginitatea nu cred ca o sa astepti tu pana atunci ca doara iti trebuie experienta... Parerea mea ar fi sa iti incepi cand te simti tu pregatita si dupa 18 ani ar fi cel mai bine si mai indicat! Si binenteles cu cineva cu care nu stai de o luna 2, si sa il iubesti happy si el pe tine. Sper ca ti-am fost de ajutor! Ceau si iti doresc o seara placuta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinere stai cuminte ca nu merita sa-ti pierzi virginitatea...