| anonim_4396 a întrebat:

La facultate, cand apare si cum se manifesta gelozia intre studenti?

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prin note

| RAY a răspuns:

De ce doar la facultate? fiecare avem frustrarile noastre, citeste freud vei invata mai multe despre acel E ul

http://it.scribd.com/......sihanaliza

| EneCristian a răspuns:

Nu prea vad motive la facultate poate doar pe motivul banilor( vine unu cu lamborghini la scoala si eu merg cu metroul)

| Coquina2 a răspuns (pentru EneCristian):

Aha, deci dupa tine masina face diferenta, atat.
atitudinea conteaza cel mai mult, daca stii cum sa o domini e a ta forever.
eu de exemplu eram indragostita lulea de un tip care arata super bine, avea atitudine, dar era modest si conducea o dacie 1310, dandu-le clasa arfistilor mediocri cu masini scumpe.
va delasati si va subestimati capacitatile ce tin de atitudine, si o bagati p-aia ca masina si banii conteaza si ca v-ar lasa aia fuguta pentru unul mai potent financiar.
pe cand secretul consta in dominare, e atat de simplu sa domini o tipa!
femeile sunt facute pentru asta, sunt concepute sa adore dominarea si atitudinea de barbat rau.
banii si masina scumpa sunt doar un bonus.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Coquina2):

Ceea ce descrii tu nu are nicio legatura cu notiunea de gelozie. GELOZÍE ~i f. 1) Trăire sufletească chinuitoare și obsedantă, provenită din faptul sau presupunerea că ființa iubită nu este credincioasă. 2) Sentiment de nemulțumire egoistă, provocat de situația, succesele cuiva; invidie; pizmă. [G.-D. geloziei] /

| Coquina2 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Am avut dreptate, chiar esti o femeie in toata firea.
numai femeile inteleg gresit un text simplu si ti sar in cap cu definitii din dex care nu au absolut nicio legatura cu ce a zis cel caruia i-au adresat reply.
mai baga o fisa, dar pana nimeresti, intri la menopauza...de 2 ori.

| RAY a răspuns (pentru Coquina2):

Omul este menit sa dea vina pe alti ca sa compeneze acel ego din ei, mi-a placut ceea ce ai scris cu adevarat asa e, conteaza fizicul si caracterul, ala cu dacie in timp va avea mai multi banii nu are in spate parinti bogati, imi plac persoanele astea care lupta din greu