| bombonika1799 a întrebat:

La inceput am stat cu un baiat doar ca sa uit de fostul meu iubit,dar baiatul acela a inceput sa ma iubeasca si mi-a demonstrat asta,eu am ajuns sa tin la el,dar nu-l iubesc si nu ma simt atrasa de el, ci de alt cineva ce ar5 trebuii sa fac,in ultimul timp era sa ne despartim,insa nu m-a lasat inima sa-l ranesc si sa ma despart de el.ce ar fi bine sa fac sa stau cu el care ma iubeste, dar nu-l iubesc sau cu cel de care sunt indragostita si ma face sa simt fluturasi(p.s: este un baiat de nota 10 )?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Adica,nu vrei sa-l ranesti pe el si preferi sa te ranesti pe tine...
Asta se numeste generozitate impinsa la extrem.
Poate ar fi mai bine sa-l ranesti,pentru ca el traieste, totusi, intr-o minciuna, crezand ca e iubit si nu e.
Spune-i adevarul, te vei simti mai bine.Si va fi corect.
Nu mai suferi, asculta-ti si biata inima si mergi acolo unde te impinge!

| neutrino a răspuns:

Si al doilea te vrea? Daca nu, ramai la ceea ce ai.

Răspuns utilizator avertizat
| aicaramba a răspuns:

Stai cu cel care te face fericita. O melodie de a lui Margineanu spune " Ba, decat sa-mi fie rau, mai bine sa-mi fie bine ", deci fi fericita, ca asa il ranesti si pe primul si nici tu nu esti happy.