| longard a întrebat:

La inceputul anului scolar am vazut o fata in autobuz,nimic anormal,ma gandeam ca o sa fie o chestie de o zi dar acele zile s-au transformat in saptamani si saptamanile in aproape o luna,vreau sa fac cunostinta cu ea dar nu stiu ce sa-i zic, cu ce sa incep conversatia.
Nu stiu daca asta e categoria buna dar in fine.

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

"Buna! Ce faci? Ai vrea sa facem cunostinta? De cateva saptamani ne tot intalnim in autobuz. Ma numesc... Asa sunt eu, mai prietenos. Sunt deschis la noi relatii de prietenie. Esti o fata simpatica si m-am gandit ca am putea fi prieteni, avand in vedere faptul ca mergem cu autobuzul impreuna de atata timp. Pana acum n-am avut curajul necesar sa intru in vorba cu tine, dar iata c-am facut-o si p`asta. ". Depinde mult cum o spui. Trebuie pe un ton prietenos si simpatic. Dar depinde si de ea cu gusta aceasta abordare. Daca-ti raspunde prietenos, zambind esti pe drumul cel bun.

Alta conjunctura favorabila tie ar fi sa-i iei apararea in fata cuiva care o deranjeaza in autobuz, eu stiu, in fata unui controlor care a prins-o fara bilet si tot trage de ea sa-i dea amenda. Pare finctiune, dar poate va fi si realitate. happy Atunci clar poti intra in vorba cu ea si ea iti va fi recunoscatoare. Zic si eu.

4 răspunsuri:
| NoRegretsxx a răspuns:

Cu un 'Buna' ar fi de preferat.

| LeKaAlex a răspuns:

Ii zici buna, te prezinti si o intrebi cum o cheama pe fb sau ii zici ca vrei sa ti faci prieteni noi si ca pentru tine ea ti s a parut de treaba. Daca lasi timidatea la o parte poti. Incearca nu mori in viata realawinking acum depinde si de caracterul ei. Daca e o fitoasa o sa zica nu, daca e o persoana comunicativa da happy baftawinking

| ROCristi a răspuns:

De ce nu privesti lucrurile din altă perspectivă? Fa-o pe ea să vină la tine. Vii mereu încrezător, cu capul sus, NU te uiți niciodată în jos și te uiți mereu în ochii ei când treci pe lângă ea (în autobuz). Cine muta primul privirea în timpul contactului vizual ochi-ochi este cel slab. Un bărbat trebuie să fie puternic. Asta o va aduce la tine.
Dacă însă vrei să mergi tu la ea, poți să în cepi să faci o glumă pe seamă ei. Cu siguranță fata e sătula de " vai ce frumoasă ești" sau "îmi place de tine". Dacă mergi și faci mișto de hainele ei, papucii, părul, ghiozdanul sau ce vrei tu vei fi special și vei creea curiozitate. Ex: "Bună! Eu sunt Longard." Dacă ea îți spune cum o cheamă, "ce nume frumos. Bunică mea avea o pisică pe care o cheama la fel." dacă nu te băga în seamă "ti-a mâncat pisică limbă sau ai rămas fără cuvinte?"

Te-ai prins tu. Ce ironic, o glumita mică pe seamă ei. Folosește imaginația. Dacă ea râde ai făcut primul pas. Succes.

| Bucalet_Mara_1992 a răspuns:

Fii calm. Începe cu numele. Apoi intreab-o de al ei. si apoi povesteste despre personalitatea ta! Si fara jigniri ca sunt fata