| AnemonaP a întrebat:

La inmormantarea unei bunici, era deja in biserica, si erau rude si mai erau si vecini, si vad un baiat, cred ca avea 14-15 ani, era vecin cu ea, si venise cu mama lui, ne uitam unu la altul, si cand ma uitam in alta parte, il vedeam ca se uita la mine, ma intra in biserica mai iesea, si dupa ne dusesem si la masa duce ce o ingropase, credeam ca nu va veni dar a fost, a stat cu vreo 3 scaune departare de mine pe randul celalalt, eu cu o verisoara iesisem pe afara, cand intrasem deja ramasesera doar rudele. El plecase, nici nu am aflat cum il chema, peste vreo 3 luni a avut parastas in fosta casa a ei, pe strada lui, ma aranjasem, stiam ca o sa-l vad si cand ajung imi intrebare verisoara (5 ani ) daca o sa vina baiatul ala, si a spus ca a fost, si au ramas doar rudele, el deja fusese.Si cand iesisem afara, mi-a aratat si unde sta, nu stiu cum sa iau legatura cu el, sta la capatul orasului meu, Funda+vot cine ma ajuta cu un sfat

P. S. Fara raspunsuri stupide

9 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Intr-adevar nu e bine ca mintea i-a fugit in alta parte decat la bunica care a parasit aceasta lume dar dragostea ne loveste pe neasteptate, nu depinde de noi acest lucru.
Draga mea, daca soarta ti-l mai scoate in cale nu ezita sa discuti cu el, macar sa faceti cunostinta... nu te poti duce la poarta lui, trebuie sa astepti sa-l reintalnesti.
Mult noroc!

| AnemonaP explică:

Pai si eu as plange,dar nu era o bunica apropiata,era mama unchiului meu,care nu o vazusem niciodata,o cunoscusem de putin timp si o vedea fff ffff ffff rar, si am plans unpic, dar nu la inmormantare

| AnemonaP explică:

Verisoara mea are 5 ani,nu are cum sa ma ajute cu el,nici nu as sti sa ma duc la poarta lui, e la marginea orasului meu, si chiar cat as vrea sa fac rost de id lui nu am cum sa fac rostsad

| IMC90 a răspuns:

Mai zi-mi odata, ca nu am inteles. Erati la inmormantare sau la matrimoniale?

| Ariciu24 a răspuns:

Omg ba la inormantare tiai agasit si u sa agati? are dreptate DontSpeak esti o mare nesimtita si mai si postezi aici sti, ce o ajuns lumea ba peste vreo 3 -4 ani va f***ti ako pe sicriu direct

| InuIo a răspuns:

Ai putea incerca sa faci rost de idul lui. Daca nu vrei sa isi dea seama ca il placi asa de repede ai putea sa te faci ca nul cunosti si eventual sa-i ceri poza si dupa sa ii spui ca il cunosti din vedere de la inmormantare. Eu asa as face:-p.

| Shammal a răspuns:

Daca sti unde sta poti sa-i lasi un bilet in posta big grin sau poti sa ii pui pe ai tai parinti sa ia legatura cu maicasa si sa ajunti cumva in felul asta la el - poti sa te duci direct la el la usa big grin - poate verisoara sa te ajute in vreun fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi n-aveati altceva de facut la inmormantare? Adica...mie mi se pare ca e un gest plin de nesimtire.Probabil raspunsul meu e stupid (pentru tine), dar chiar mi se pare penibil.

| cherrybomb a răspuns (pentru anonim_4396):

Lafel de penibil mi se pare si mie. la inmormantarea bunicului meu preotul a rugat-o pe mama sa ma scoata afara din camera k lesinam acolo, am plans incontinuu, nu imi era gandu dupa baieti sau la altfel de chestii, tremuram de suparare si nu imi imaginam viata fara bunicul meu pe care il iubeam mai mult decat pe mine