| anonim_4396 a întrebat:

La job am o colega, care daca trece de 15 ori pe langa masa mea de 15 ori se uita cu coada ochiului la mine. Se opreste in fata mea si vorbeste cu alte persoane, vine in zona unde sunt eu sa faca diferite chestii, cand ar putea sa le faca si acolo in zona ei.
Iar de se intampla sa fim singuri nu vine sa facem cunostinta. (eu sunt mai nou in organizatie)
De ce face chestiile astea?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti se pare sau asteapta sa o abordezi tu. Dar daca tu nu faci nimic, ai sa stai mereu sa te uiti la ea si atat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa vada daca te prinzi ca ar fi cazul sa incepi sa flirtezi cu ea. big grin

| Eugen80 a răspuns:

Ce ai vrea sa faca mai mult o femeie? Direct oral sub birou ca sa intelegi ca ii place de tine?
Intreab-o o data dupa program, eventual intr-o vineri sau ceva de genul daca ramane la un suc/cafea/plimbare dupa program.
Daca te refuza, atunci... e clar ca totule in mintea ta.

| Nume6 a răspuns:

Te place și așteaptă ca tu să faci primul pas din cauză că ei îi e rușine și face asta doar ca să te influenţeze să faci primul pas.

| BlackOldSun a răspuns:

Serios? Ea sa vina sa faca cunostina cu tine? Dar tu ce astepti? Esti mai fetita ca ea? Ce ii demonstrezi inconstient daca nu faci primul pas? Daca esti interesat, fa ceva! I-a initiativa! Femeia incostient te testeaza sa vada daca esti barbat sau nu dar daca mai astepti mult.o sa sa se convinga!

| IulianBarosanu a răspuns:

Vrea sa faca ce fac femeile cel mai bine, sa te chinuie psihiclaughing)))

| BurebistoșPastilaFemeilor a răspuns:

Daca esti nou in organizatie te testeaza sa nu ii tradezi, cum a facut Kaguya cu Madara, Madara cu Obito si Obito cu Pain.