| tincu a întrebat:

La mine e o problema,,, mie nu imi venea ciclu fara pastile, am luat timp de 1 an si ceva pastile(anticonceptionale) si anul asta am vrut sa vad daca imi vine ciclu si fara pastile si am facut o pauza de o luna, luna lui septembrie si in timpul asta am avut contact sexual cu iubitul meu, si mi-a venit la sf lu sept ciclu dar numai o zi atat, si acum intr-o seara am vomat, si am o stare de somnolenta de as dormi non-stop,, oare e posibil sa fi ramas? imi poate da cineva un raspuns sigur?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil. Nu stiu cat de sigur este raspunsul asta. Pana nu faci un test de sarcina, la minim 3 saptamani de la contactul sexual mentionat, nu vei sti daca esti sau nu insarcinata.

| CrySsa_4535 a răspuns:

Nu avem cum sa stim exact. cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina.eu stiu ca dupa ce intrerupi sa iei anticonceptionale urmatoarea perioada ai mult mai mari sanse sa ramai insarcinata ca in perioada fertila fara pastile.