| pantofipantofi a întrebat:

La pilulele milligest, in pauza de 7 zile intre prima si a 2 folie sunt protejata? adica dupa prima folie de pilule in alea 7 zile

1 răspuns:
| CybeRAthlete a răspuns:

Nu iti pot da un raspuns concret intrebarii tale,dar te pot ajuta cu un sfat.
de ce sa iti bombardezi corpul cu asa ceva cand exista alte metode de contraceptie care nu iti pot dauna.
Asemenea pilule ar trebui luate la indemnul medicului ginecolog,nu de capul vostru, pot face mai rau decat bine, mai ales daca esti in perioada in care corpul sufera transformari (limita fiind ~ 21-22 de ani cand isi cam inceteaza transformarile).
parerea mea : alta metoda de contraceptie.
bafta