| Mihai18G a întrebat:

La Universitatea Politehnica Bucuresti sunt se poate intra si pe baza de dosar, fara examen?
Mai spuneti-mi si mie facultati din Bucuresti unde sa pot intra pe baza de dosar (fara sa mai sustin acolo examen de admitere)
Ma intereseaza mai mult partea de calculatoare sau inginerie...

3 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Incearca la ase la cibernetica.

| Picasso a răspuns:

Salut pai inainte asa a fost dar la unele facultatzi se da admitere, uite eu de ex: la Mecanica si Mecatronica nu am dat admitere, ci am intrat pe baza de dosar! Chestia asta cu admiterea cred ca o sa o scoata, o sa duca lipsa de Studentzi si mai ales acum cu procentul asta mare de studentzi laughing care au luat bacul! si au nevoie de bani!
de obicei intra cam tooti dar o sa intre si cei cu note mari adica cei care au bifat doar sa fie siguri ca au un loc rezervat in facultatea, dar maj isi retrag dosarele pentru celelalte faculatati, unii vor la Poli si pentru camin!
deci cred ca se va "anula" admiterea, nu cred ca sunt atat de prosti, au nevoie de studentzi si de banii care vin pe taxele de inscriere tongue

| gokart a răspuns:

Parerea mea este urmatoarea: NU AI SANSE LA POLI. Un om cu capyul pe umeri, intra cel putin pe site-ul facultatii si se informa corect. Sincer, recomand alta facultate. La POLI trebuie sa ai ceva in capsor ca sa si termini cu o licenta. Tu, nu ai.