| Gangsta girl` ;x a întrebat:

Last editbig grin

Deci. mi-a venit ciclul in 12 aprilie si in 18 s-a terminat.Am avut un contact sexual pe 23 aprilie-a fost protejat(prezervativ), dar can am terminat am observat urme de sperma in afara prezervativului.intrebarea mea este:as putea ramane insarcinata? Sa iau pastila de a`doua zi? Am nevoie de un raspuns urgent.

Deci nu pot merge la ginecolo pentru ca e weekend.Si daca astept pana luni e prea tarziu. dupa calculele mele nu eram in perioada feritilastraight face. Prezervativul nu era rupt.Si nu sunt sigura 100% ca era sperma.Deci ce sa fac? Am nevoie de ajutor:-

Răspuns Câştigător
| Silviu591 a răspuns:

Poate doar ti se pare ca a fost sperma. poate a fost o combinatie dintre lichidul eliminat de tine si lubrifiantul prezervativului

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Erai in maximul perioadei fertile (ziua 12). Numerosi ginecologi au program sambata dimineata, unii si sambata dupa-amiaza. In loc sa stai pe TPU, ia telefonul si suna la toate policlinicile private si cabinetele din oras.

| Sara2 a răspuns:

Asta doar tu trebuie sa decizi, daca nu iei pastila trebuie sa iti asumi un risc, e drept pastila e destul de scumpa, vorbeste cu iubitul tau si puneti jumi juma bani sa iei pastila