| xyzkiki a întrebat:

Lume,am nevoie de ajutorul vostru,m-am intilnit un an jumate si jumate cu un baiat,a fost o dragoste frumoasa,dupa a disparut,fara a spune nimic,m-a sunat si mi-a propus sa fim prieteni, dar si multe lucruri pe care nu le fac prietenii...Dar imi este greu sa fiu prieten cu el, pentru ca inca tin la tot! Dar nici nu vreau sa fim impreuna pentru ca e suferinta mare. ajutati-ma...ce pot sa fac?/?

2 răspunsuri:
| xSkyler a răspuns:

Din cate ai povestit tu aici, baiatul in cauza nu prea imi pare unul de incredere.
Cred ca ti-ai dat si tu seama ce vrea el pana la urma de la tine.
Aici e vorba mai mult de satisfacerea nevoilor sale personale, de aceea nici nu doreste o relatie in momentul asta.
Nu il lasa sa se joace asa cu sentimentele tale, crede-ma, nu o meriti.
Daca tinea cu adevarat la tine nu ''disparea fara urma'' si te-ar fi avertizat inainte.
Ai grija cu el si nu te lasa influentata, orice ar zice.
Bafta!

| Alcyon a răspuns:

Lasa-l in pace. Tipul nu-si doreste relatii serioase. Probabil ca vrea sa fie si cu tine... si cu vecina... si cu cine mai pica in plasa.