| aelina a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru...M-am intilnit cu un baiat timp de 4luni apoi ne-am certar,un timp nici nu am vorbit cu el. Apoi sa inceput totul ca de la inceput complemente, intilniri, saruturi, peste tot suntem impreuna chiar spune la toti ca chiar ne casatorim dar.Dar este o problema ne-am impacat dar nu mi-a propus intilnire noi parca ne intalnim chiar in serios dar fara propunere.Considerati ca e normal? Daca ma ajutati dau funda...

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

O relatie se bazeaza pe comunicare, intelegere, incredere. Se pare ca voi comunicati binisor, ca ati trecut peste problemele initiale si ati ajuns sa va intelegeti, si sa va incredeti unul in celalalt. O intalnire romantica nu mai este necesara in stadiul asta, dar nu este nici de prisos. Poti sa ii propui tu lui asta, ca vad ca oricum iei initiativa si in alte lucruri, si sa te ocupi in parte de organizarea ei.

| aelina explică (pentru Zenithf):

Dar eu niciodata nu am facut primul pas...nu stiu cum va fi asta...

| Zenithf a răspuns (pentru aelina):

Citez: "Pai el nu primeste imbratisarile cind vrea el dar cind vreau eu...". Asa cum iei o decizie in aceasta situatie, poti lua in orice. Ca asta dovedeste ca ai initiativa.

| aelina explică (pentru Zenithf):

Am incercat sa ii dat de inteles tipa mai pe de parte de intilnire dar el a spus ca nu e neaparat asta ca putem peste citia ani sa ne casatorim si fara intilnire, nu stiu ce sa fac.Ne intelegem foarte bine dar m-am incalcit complet...

| neutrino a răspuns:

Daca baiatul a reusit sa obtina de la tine imbratisarile si saruturile necesare, atunci cand el are nevoie, nu vad de ce el ar mai dori si planificari pentru intalniri. Pentru el e mult mai simplu asa. Cand va dori de la tine mai mult, atunci sigur te va planifica.

| aelina explică (pentru neutrino):

Pai el nu primeste imbratisarile cind vrea el dar cind vreau eu...