| alinam a întrebat:

LUME! xD
o kuriozitate : likidul care ieshe inainte de orgasm, nu contine spermatozoizi, sau contine?

6 răspunsuri:
| vyolycy a răspuns:

Contine si acela... dar nu a are o "concentratie"prea mare.

| tinkerBELL_2566 a răspuns:

Mie iubitul meu mi-a zis ca da, contine:-s ca si eu eram panicata si l-am intrebat.asa ca ai grijabig grin

| lilstar a răspuns:

Tu pe tastatura nu ai litera c?
sau vrei sa iti sriu ''k0d@t''?
7u p3 7@s7@7ur@ nu @y ly73r@ c?rolling on the floor daca a inteles cineva bine ca si eu m-am chinuit sa scriu special ca sa ma inteleaga domnul asta.big grin

| alinam explică:

Da, dar daca penisul nu a fost introdus inauntru in vagin, a fost doar un petting, poate sa fie vreun risc?

| alinam explică:

Lilstar - eu nu am inteles, asta tu kui?

| someuser a răspuns:

Lichidul "preejaculator" este de fapt un lichid de lubrifiere ce apare mai devreme, in timpul excitatiei, are un rol foarte bine determinat : de a micsora frecarea dintre preput si gland, pe de o parte, si dintre penis si vagin, pe de alta parte, prevenind astfel aparitia unor iritatii ale penisului sau ale mucoasei vaginale. Desi nu este sperma, poate contine spermatozoizi. Cantitatea este mai mult decat suficienta pentru o eventuala sarcina (evident nedorita).