| alinam a întrebat:

Lume, Buna!
Am o intrebare : daca posibil lichidul preejaculator intra in vagin, si dupa o saptamana vine ciclul ( dupa regula trebuia s vie dupa o saptamana,,, deci a venit la timp), poti ramine insarcinata cumva? din kite stiu likidul preejaculator contine ceva procente de spermatozoizi. sau trebuie s stau linistita? doar ciclul il am la timp! spuneti*mi va rog! mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa iti faci griji.Printre primele semne de sarcina este lipsa menstruatiei. Daca spui ca ti-a venit la timp nu ai de ce sa te ingrijorezi. Ai grija, de data asta ai avut noroc! Ulciorul nu merge de multe ori la apa!

pa, pa.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia a fost normala din toate punctele de vedere (durata, flux, aspect), riscul de sarcina e neglijabil. Fa totusi un test de sarcina la 21 de zile de la contactul incriminat.

| pwp a răspuns:

Daca menstruatia ti-a venit la timp, nu inteleg care e problema!

| monique a răspuns:

Nu prea cred sa probleme, daca menstra vine la timp nu prea are cum sa se instaleze sarcina. Doar daca menstra e mai scurta ca de obicei sau putin cantitativ atunci merita sa iti pui intrebari. Oricum sansele sunt foarte mici.

| Doar1îngeR a răspuns:

De menstruatie peste sarcina ai auzit?

| alinam explică:

Ms mult la toti!:* pa!