| Biancadiahaagayaiw a întrebat:

Luna august: pe data de 1 prima menstruatie care a durat cam 5 zile, toate bune si frumoase, pe data de 27 a doua menstruatie fix in actul sexual, evident am continuat, deoarece am o menstruatie care nu este deloc abundenta. A doua zi, acelasi lucru s a intamplat...fiind in a doua zi de menstruatie, imi curgea putin mai mult decat cu o zi inainte, da nu era panică. Apoi..again, toate bune si frumoase iar ciclul meu a durat fix 3 zile. Am mai fct o apoi dupa o sapt doua, ultimul act fiind pe 12 septembrie. 15 septembrie: mi am facut un test de sarcina, negativ, bineinteles.Azi, 24 septembrie, menstruatia nu a venit.draguta de ea, si ma streseaza gandul asta, de ce? Iar in my vagina, nu a ejaculat... aveti idei, sfaturi? tin sa mentionez ca nu mai facusem de foarte mult timp dragoste...but, de ce nu vine? Pupicei. astept niste răspunsuri.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul din data de 12 septembrie s-a produs in ziua a 17 -a a ciclului menstriual deci dupa data ovulatiei care dupa toate calculele s-a produs in data de 9 sau 10 septembrie. Acest calcul este o varianta posibila chiar daca nu ai pomenit daca sexul a fost sau nu protejat si cat de bine isi poate coordona partenerul tau ejacularea. Testul de sarcina din data de 15 a fost facut absolut fara vreun rost. De asemenea nu ai spus daca ciclu tau este regulat sau nu si cat de lung este acesta.Prea putine date pentru un raspuns concret, concis si mai ales corect. Posibilitatea unei sarcini totusi persista deoarece ultimul act sexual s-a petrecut in imediata apropiere a datei de ovulatie si o oricat de mica dereglare a ciclului putea muta ovulatia cu cateva (1-2) zile fata de data calculata.Dar la fel de bine s-ar putea de asemenea sa fie vorba doar de o dereglare hormonala.Nu poti face nimic decat sa astepti in liniste daca se poate. Daca menstruatia va intarzia 7 zile, abia atunci vei putea efectua un test de sarcina. Bafta si multa sanatate.

| cristi10grei a răspuns:

Mai facut scitez un zambet happy e firesc ca fetele sa aiba intarzieri mestruale nu te panica. dar sincer incearca sa nu mai faci sex pe timpul ciclului, nu-i fain nu-i igenic e ciudat, nu-i placere happy

| Biancadiahaagayaiw explică:

Pfoa, ce viata complicatalaughing)crede ma ca daca erai in locul meu nici tu nu te ai fi opritlaughing