| dadriana a întrebat:

Luna trecuta mi-a venit ciclul pe 6 acum normal ar trebui tot pe 6 am sanii inflamati si putin durerosi am intretinut relatii sexuale pe 15 si 30 luna trecuta si pe 4 luna asta treaba e ca de fiecare data am facut o cateva secunde la inceput fara prezervativ apoi am pus prezervativ si ejacularea a avut loc in prezervativ.I am facut sex oral inainte. dar el zice ca nu se poate intampla nimic.Primul contact a avut loc a treeia zi dupa ce s a dus ciclul ca m a tinut o sapt iar celelalte au fost in zile nefertile.Sunt insarcinata?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU vă mai raportaţi la zilele scurse după terminarea menstrei!
Este IMPORTANTĂ raportarea la data la care a ÎNCEPUT menstruaţia!

Deja te aflai într-o perioadă cu fertilitate medie spre ridicată!

Din PĂCATE, există RISC de sarcină :(

Cred că nu vrei să GHICIM dacă eşti însărcinată sau nu :))

Faci 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum îţi explicam anterior :
http://www.tpu.ro/......u-fost-la/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Sunt necesare numai cateva clipe de sex neprotejat pentru a avea nobila sansa sa devii mamica, motiv pentru care, daca nu-ti doresti asa ceva, sexul se face intotdeauna cu prezervativ si niciodata in timpul sexului nu trebuie sa acorzi incredere partenerului de sex si nici celui mic. Acesta din urma fiind tare viclean!

| indecis2014 a răspuns:

Nu esti insarcinata! stai linistita, dar data viitoare utilizeaza prezervativul de la inceput! Te-ai linistit acum? happy