| Iancugeorgiana a întrebat:

Luni seara l-am intrebat pe fostul meu prieten daca vrea sa ne mai impacam si sa mai dam o sansa relatiei noastre si a spus ca numai vreasad. Apoi i-am spus macar pentru mine sa se mai gandeasca si a spus ca se mai gandeste si ca imi va spune pe mess.Au trecut 5 zile si cu toate ca a intrat pe mess nu mi-a spus nimicsad. Astazi am iesit pe afara si era si el(fostul meu prieten) la el la scara si m-a chemat la el si m-a intrebat ce am mai facut si tot felul de lucruri dar nu mi-a spus daca mai ne impacamsad si nici eu nu l-am mai intrebatsad.
De ce credeti ca nu mi-a zis nimic de impacare cu toate ca m-a chemat la el la scara ca sa mai vorbim?
Oare si tacerea lui din ultimele zile este un raspuns?

6 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Probabil nu stie ce sa faca, adica poate mai tine la persoana ta insa ii e teama sa nu se intample acelasi lucru si a doua oara si sa va despartiti.Mai vorbeste cu el si intreaba-l totusi de ce nu mai doreste o impacare cu tine.

| AngelGirl5 a răspuns:

Draga mea : in primul rand, e foarte clar ca nu vrea o impacare. In al doilea rand, observ ca e genul de baiat care lasa loc unei amicitii dupa o dragoste.
Cel mai bine e sa nu-l mai stresezi. Si da! Tacerea lui categoric e un raspuns, insa din pacate pentru tine(vad ca-l iubesti mult) este unul negativ.
Crede-ma! E mult mai bine sa fi amic cu fostul, decat sa va urati si sa va purtati ranchiuna. Ti-o zic din proprie experienta. Ceea ce vreau sa punctez este faptul ca tu ar trebui sa profiti de sansa asta si sa intelegi ca nu mai puteti fi impreuna!
Sper c-ai inteles ce-am vrut sa zic :*

| roxyflory a răspuns:

Ma-i bine lasa timpul sa decida

| DaRyuSN a răspuns:

Lasa-i timp sa se gandeasca, probabil incearca sa-si dea seaman daca mai are rost sa incerce o relatie cu tine sau daca voi doi nu mai aveti un viitor impreuna. Succes!

| aaadddyyy a răspuns:

Probabil ca a spus ca se mai gandeste si ca iti spune pe mess pentru ca nu stia cum sa te faca sa intelegi ca nu mai vrea sa va impacati(din moment ce tu ai insistat) si el cu siguranta nu avea de gand sa iti spuna pe mess nici ca da nici ca nusad

| Marina5 a răspuns:

1)nu mai scrie asa(adica sa repeti acelasi cuvat ca suna naspa)
2)stiu cum e...si mie mi s-a intamplat si am tras concluzia ca nu tine cont de ce ati vorbin pe mess.
mai mult de atat nu pot sa spun.
succes